[ad_1]
Lai veicinātu tekstila materiālu otrreizējo apriti Latvijā un iedzīvotāju iespējas šķirot tos, Vecumnieku apvienības pārvaldē, tiek uzstādīti 10 tekstila šķirošanas konteineri, kuros iedzīvotāji aicināti nodot jebkāda veida apģērbu un apavus – gan jaunu, gan lietotu, tādu, kas izgājis no modes, ir apnicis vai ir nokalpojis savu laiku. Tāpat var nodot mājas tekstilu – segas, palagus, galdautus u.c.
Specializēto tekstila šķirošanas konteineru atrašanās vietas:
- Bārbele: aiz Tautas nama;
- Beibeži: atkritumu savākšanas punkts;
- Kurmene: pie veikala;
- Misa: pie garāžām;
- Skaistkalne: Rīgas iela 3;
- Stelpe: pie skolas;
- Valle: aiz veikala LaTS;
- Vecumnieki: Kalna iela 12a, Rīgas iela 29, Bauskas iela 5a.
Uzstādītie tekstila šķirošanas konteineri pieejami publiskai lietošanai ikvienam iedzīvotājam, un tajos var ievietot visa veida apģērbus, apavus un mājas tekstilu.
Kāds tekstils “var doties” uz tam paredzēto šķirošanas konteineru?
Tekstila šķirošanas konteinerā var ievietot visa veida apģērbu, apavus un mājas tekstilu. Piemēram, apģērbi, apavi, palagi, dvieļi un cits tekstils, kas pašam ikdienā vairs nav nepieciešams, taču aizvien ir labā stāvoklī.
Drēbēm un apaviem jābūt tīriem, sausiem, bez pelējuma pazīmēm, nesaplēstiem un derīgiem kādam citam.
Tekstila konteinerā nedrīkst ievietot tekstilu, kas ir mitrs vai slapjš, sapelējis vai pievilcies ar specifisku smaku, netīrs ar pārtikas krāsu, eļļu vai naftas produktu paliekām; apavus, kuri vairs nav pāris vai ir bojāti – bez zoles, rāvējslēdzēja, cauri vai saplēsti; audumu atgriezumus un pārpalikumus.
Tekstila konteiners ir paredzēts tikai un vienīgi tekstilam. Tajā nedrīkst mest sadzīves atkritumus, elektrotehniku, plastmasu vai citu iepakojumu, citādi tas sabojās konteinerā ievietoto sašķiroto tekstilu, un tā vietā, lai nonāktu apritē, tas nonāks atkritumu poligonā. Tekstila materiāli, kas ir labā stāvoklī, tiek novirzīti atkārtotai lietošanai pasaules attīstības valstīs, vēl daļa kvalitatīvo apģērbu un apavu tiks ziedoti organizācijām, bet daļai tekstila tiek meklēta otra dzīve pārstrādē, piemēram, materiālus var izmantot enerģijas iegūšanai.
[ad_2]
Source link