[ad_1]
30.maija Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums par Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Jaunatnes lietu un sporta pārvalde” iesaisti projektā “PROTI un DARI 2.0”. Projekta “PROTI un DARI 2.0” mērķis ir attīstīt mērķa grupas jauniešu prasmes un veicināt viņu iesaisti mācību pasākumos un izglītības ieguvē (tai skaitā aroda apguvē pie amata meistara), nodarbinātībā vai Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajos pasākumos, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.
Projekta “PROTI un DARI 2.0” mērķa grupa ir jaunieši, kuri pirms iesaistes projektā ir vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot) un nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieki.
Kopējais pieejamais finansējums projekta realizēšanai ir 6 525 000 euro (no tā elastības finansējums – 1 029 482 euro), t.sk., Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) līdzekļi 85 % apmērā no kopsummas un valsts budžeta līdzfinansējums 15 % apmērā no kopsummas. Tas nozīmē, ka no sākuma projektam būs pieejami 5 495 518 euro un lēmums par elastības finansējuma 1 029 482 euro apmērā piešķiršanu projektam tiks pieņemts, izvērtējot līdz 31.12.2024. projektā iesaistīto jauniešu skaitu (noteiktais sasniedzamais mērķis – 450 jaunieši).
Kopā projektā plānots iesaistīt 2250 jauniešus (pie nosacījuma, ja tiks piešķirts elastības finansējums). Šajā situācijā būs īpaši svarīgi pēc sadarbības līgumu noslēgšanas pēc iespējas ātrāk uzsākt mērķa grupas jauniešu iesaisti projektā. Daugavpilī tiek plānots iesaistīt projektā ap 40 jauniešiem līdz 2024.gada beigām.
Projekta ietvaros jauniešiem būs pieejamas daudzveidīgas atbalsta aktivitātes:
– regulārs individuāls mentora atbalsts (ne mazāk kā 20 stundas mēnesī), kura laikā mentors sniedz atbalstu mērķa grupas jaunietim individuālās pasākumu programmas īstenošanā;
– neformālās un ikdienas mācīšanās;
– speciālistu (tostarp ārstniecības personāla) konsultācijas
– dalība pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi);
– brīvprātīgais darbs;
– iesaiste nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos;
– profesijas specifikas iepazīšana, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara;
– iesaiste vietējās sabiedriskajās aktivitātēs;
– specifiski pasākumi mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti (piemēram, surdotulka pakalpojumi, asistenta pakalpojumi, specializētā transporta pakalpojumi);
– pasākumi horizontālā principa “Vienlīdzība, iekļaušana, nediskriminācija un pamattiesību ievērošana” darbību īstenošanai (tai skaitā pandusu noma, indukcijas cilpu noma, jomas ekspertu konsultācijas, zīmju valodas tulku un vieglās valodas tulkošanas pakalpojumi, subtitrēšanas un reāllaika) transkripcijas pakalpojumi). Pēc individuālās pasākumu programmas beigām, uzsākot nodarbinātību vai formālās izglītības apguvi, mērķa grupas jaunietim var tikt nodrošināts pēcprogrammas mentorings, tādējādi veicinot mērķa grupas jaunieša adaptāciju izglītības iestādē vai darbavietā.
Projekta īstenošanas pamats
Ministru kabineta 2023. gada 5. decembra noteikumi Nr. 722 “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 4.2.3. specifiskā atbalsta mērķa “Sekmēt to, lai – jo īpaši nelabvēlīgā situācijā esošām grupām – būtu vienlīdzīga piekļuve kvalitatīvai un iekļaujošai izglītībai un mācībām un iespēja to iegūt, sākot ar pirmsskolas izglītību un aprūpi un vispārējās izglītības un profesionālās izglītības un mācību gaitā līdz pat augstākajai izglītībai un pieaugušo izglītībai un mācībām, tostarp veicināt mācību mobilitāti visiem un atvieglot piekļūstamības iespējas personām ar invaliditāti” 4.2.3.4. pasākuma “Sekmēt NEET jauniešu integrēšanos izglītībā un nodarbinātībā” īstenošanas noteikumi” (MK noteikumi Nr.722).
[ad_2]
Source link