[ad_1]
Noslēdzoties programmēšanas skolas pilotprojektam, novada jaunietes izstrādājušas savu tīmekļvietnes dizainu
Siguldas novadā veiksmīgi noslēdzies pirmais pilotprojekts, kura laikā meitenēm no 9. līdz 12. klasei bija iespēja bez maksas apgūt programmēšanas prasmes un iegūt ieskatu informācijas tehnoloģiju nozarē. Mācības norisinājās no marta līdz jūnijam, piedāvājot jaunietēm aizraujošu un izglītojošu pieredzi, kas ļāva attīstīt ne tikai tehniskās prasmes, bet arī loģisko domāšanu, plānošanu, komunikācijas un sadarbības prasmes.
“Manuprāt, šī bija lieliska iespēja meitenēm papildināt savas zināšanas vai iegūt pavisam jaunas prasmes. Piemēram, prasme patstāvīgi meklēt informāciju un izmantot pieejamos materiālus un dokumentāciju būs noderīga jebkur, ne tikai programmēšanā. Domāju, ka arī apgūt tādas tehnoloģijas kā Next.js vai TailwindCSS ir priekšrocība, jo skolās bieži vien šīs tehnoloģijas apgūt nav iespējams, vai to var darīt tikai pašmācības ceļā. Apmeklējot šādus pulciņus, meitenēm ir arī vieglāk izprast, kas ir viņu stiprās puses un intereses. Ņemot vērā, ka tehnoloģiju joma ir ļoti plaša, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk saprast, kas ir tās lietas, kas patiešām aizrauj, it īpaši, ja ir vēlme nākotnē uzsākt karjeru šajā jomā,” par pilotprojektu stāsta nodarbību pasniedzēja Annemarija Irbīte.
Annemarija ir front-end programmētāja uzņēmumā “Visma Labs”, kas ir vadošais IT biznesa mākoņrisinājumu ražotājs Eiropā. Nodarbību laikā programmēšanas skolas dalībnieces izstrādāja savu digitālā dizaina produktu, apgūstot Web dizainu un tīmekļa vietņu programmēšanu. Projekts ne tikai lauza stereotipus par IT industriju, kas nereti tiek uzskatīta par vīriešu dominētu jomu, bet arī radīja platformu, kurā jaunietes varēja brīvi izpausties un pilnveidoties. Mācību programmā dalībnieces izmantoja dažādus mūsdienīgus rīkus un tehnoloģijas, piemēram, dizaina rīku “Figma” digitālā produkta dizaina izstrādei. Programmatūras izstrādei tika izmantoti tādi rīki kā Next.js, DatoCMS, TailwindCSS–CSS, DaisyUI, API, GitHub, Vercel.
“Ņemot vērā pilotprojekta veiksmīgo norisi, no nākamā mācību gada dizaina un programmēšanas pamatu apgūšanas nodarbības būs iespēja apmeklēt meitenēm vecuma grupā no 8. līdz 12. klasei. Tas ir tas vecuma posms, kurā izglītības iestādes nodrošina apgūt programmēšanu jau padziļinātāk. Lai mācīšanās būtu daudzveidīgāka, Programmēšanas skolas īstenošanai plānojam piesaistīt atbalstītājus no tehnoloģiju nozares – tas būtu atbalsts gan satura, gan dažādu apjomīgāku projektu īstenošanai, kā arī iespēja viesoties dažādos ar dizaina un tehnoloģiju jomu saistītos uzņēmumos. Augustā Tehnoloģiju mēneša ietvaros īstenosim atvērto Programmēšanas skolas meitenēm nodarbību, kur būs iespējams uzzināt vairāk par plānotajām nodarbībām nākamajā mācību gadā un izmēģināt, kā veidojas dizains un programmatūra tehnoloģiskam projektam,” par gaidāmajiem plāniem stāsta Siguldas Tehnoloģiju izglītības centra direktors Edgars Bajaruns.
Programmēšanas skola meitenēm sniedz iespēju ne tikai attīstīt jaunas prasmes, bet tās lietot arī interesantā kontekstā – programmas ietvaros tiek apgūtas prasmes izstrādāt Web risinājumus, kas saskan ar dalībnieču interesēm, turklāt pasniedzēja Annemarija Irbīte ir Siguldas pilsētas vidusskolas absolvente, kurai, mācoties vidusskolā, bija iespēja apgūt programmēšanu un robotiku. Pateicoties vidusskolas laikā apgūtajām iemaņām, Annemarija bija motivēta studēt IT nozarē, un patlaban viņa ir kļuvusi par programmēšanas nozares speciālistu. “Ir patiess prieks un gandarījums iegūtās zināšanas nodot tālāk Siguldas novada jauniešiem. Šis ir labs veids, kā ieinteresēt meitenes STEM jomā un veidot tehnoloģiju kopienu, kas ir ļoti svarīgi, lai nākotnē palielinātu sieviešu pārstāvniecību STEM un īpaši tehnoloģiju jomā, jo ir zināms, ka ikvienā veiksmīgā komandā svarīga ir dažādība, lai sasniegtu izcilus rezultātus,” atklāj Programmēšanas skolas pasniedzēja Annemarija Irbīte.
Pilotprojekta nodarbības īstenoja Siguldas Tehnoloģiju izglītības centrs sadarbībā ar Siguldas novada Jaunrades centru.
© www.sigulda.lv
[ad_2]
Source link