[ad_1]
Šodien Ādažu novada pašvaldības Izglītības, kultūras, sporta un sociālās komitejas sēdē tika izskatīti četri jautājumi – par grozījumiem pirmsskolas izglītības iestādes “Mežavēji” nolikumā, speciālo programmu īstenošanu PII “Mežavēji”, par mācību jomu koordinatoru darbu un par jaunāka vecuma grupas izveidi PII “Riekstiņš”.
- Veic labojumus PII “Mežavēji” nolikumā, lemj par speciālās programmas īstenošanu
Tika nolemts izdarīt vairākus labojumus Kadagas pirmsskolas izglītības iestādes “Mežavēji” nolikumā, izsakot 21.punktu jaunā redakcijā (“Iestāde īsteno vispārējas pirmsskolas izglītības programmu (programmas kods – 01011111), speciālo izglītības programmu izglītojamiem ar valodas traucējumiem (programmas kods – 01015511), speciālās pirmsskolas izglītības programmu izglītojamajiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem (programmas kods – 01015911)”), kā arī 47.2 apakšpunktā elektronisko adresi dome@adazi.lv aizstāt ar adresi dome@adazunovads.lv.
Par speciālo izglītības programmu īstenošanu Kadagas pirmsskolas izglītības iestādē “Mežavēji” deputātus informēja iestādes vadītāja Irēna Kuzņecova. Viņai uzdots organizēt speciālās izglītības programmas izglītojamajiem ar valodas traucējumiem izstrādi un licencēšanu, kā arī nodrošināt tās īstenošanu no 2024. gada 1. septembra.
- Uzklausa ziņojumu par mācību jomu koordinatoru darbu
Deputāti arī uzklausīja informatīvo ziņojumu par mācību jomu koordinatoru darbu Ādažu novadā. Koordinatoru darbības mērķis ir sekmēt pedagogu sadarbību un savstarpēju atbalstu kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai vispārējās izglītības iestādēs. Septembrī darbu uzsāka 13 mācību jomu koordinatori, mācību gadu noslēdza 11.
60% koordinatoru savu darbu novērtēja drīzāk pozitīvi vai ļoti pozitīvi, bet 40% – drīzāk negatīvi. Taču 60% koordinatoru arī norādīja, ka koordinatori novadā nebūtu nepieciešami, jo projekts “Skola 2030” ir noslēdzies, bet līdzšinējā pedagogu atsaucība bijusi ļoti vāja, skolotāji nav vēlējušies sadarboties, dalīties un apmainīties ar idejām, turklāt skolās ir jomu vadītāji un pārsvarā pienākumi pārklājas. Tomēr daži koordinatori norādīja, ka kaut arī pedagogi nevēlas aktīvi iesaistīties, viņi atzīst, ka saņemtā aktuālā informācija ir bijusi noderīga.
Kā lielākos izaicinājumus jomu koordinatori atzina ikdienas lielo noslodzi pamatdarbā, kā arī savas jomas pedagogu ieinteresēšanu, piedāvājot kaut ko īpašu. Tomēr lielākā daļa no koordinatoriem nākamajā mācību gadā gatavi turpināt darboties kā novada mācību jomas koordinatori.
Gan deputāti, gan pašvaldības izpilddirektora vietniece norādīja, ka jādomā par jauniem risinājumiem, lai ieinteresētu pedagogus, tādējādi jomu koordinatoru darbs ir jāturpina citādākā formātā.
- Uz Finanšu komiteju nolemj virzīt jautājumu par jaunāka vecuma grupas izveidi PII “Riekstiņš”
Saskaņā ar Ādažu novada pašvaldības domes 2024.gada 30.maija lēmumu tika nolemts no 1. septembra palielināt skaitu par 16 izglītojamajiem pirmsskolas izglītības iestādē “Riekstiņš”. Kā norādīja PII vadītāja Oksana Brūvere, tad uzņemot bērnus un veicot grupu komplektāciju saskaņā ar domes lēmumu, tika veikta bērnu rotācija pa grupām, lai neveidotos situācija, ka 5-6 gadīgiem bērniem pievienotu divus jaunākā vecuma bērnus, jo uzņemamo bērnu vecums rindā ir no 1.6 – 3 gadiem. Lai nokomplektētu grupas jaunajam mācību gadam, pēc esošās situācijas ir jāveido vēl viena jaunākā vecuma grupa, tad iestādē būs četras jaunākā vecuma grupas.
Grupu pielāgošanai jaunāka vecuma bērniem nepieciešams papildus finansējums 2300 eiro apmērā, kā arī, lai nodrošinātu pedagoģisko darbu jaunākā vecuma grupā, kurā bērnu skaits ir 20, nepieciešama jauna štata vieta – skolotāja palīgs. Ņemot vērā, ka ir nepieciešami finanšu ieguldījumi, deputāti lēma par jautājuma virzīšanu uz Finanšu komiteju.
[ad_2]
Source link