[ad_1]
Piektdien, 23. augustā, Bauskas novada pašvaldības pārstāvji devās uz Pasvali, lai piedalītos Baltijas ceļa 35. gadadienai veltītajā pasākumā.
Pasākumā piedalījās arī Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Uzrunājot klātesošos viņš sacīja:
“Šai dienai, kad baltiešu sirdis pukstēja vienā ritmā, ir nozīmīga vieta mūsu vēsturiskajā atmiņā. Šī atmiņa ir jāsargā un par to ir jāstāsta nākamajām paaudzēm. Gan pirms 35 gadiem, gan šodien Baltijas ceļš skaidri parāda vienotības un savstarpējā atbalsta spēku. Šodien mēs esam saliedēti ar Ukrainu, kas cīnās par savām tiesībām pastāvēt, kas cīnās par savām tiesībām uz brīvību. Mēs esam kopā ar varonīgo Ukrainas tautu līdz uzvarai pār agresoru. Mēs esam kopā ar visām tām tautām un valstīm, kas cīnās par savu brīvību un neatkarību.”
Svētku pasākumā sanākušos ar svinīgu uzrunu sveica arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis:
“Pirms 35 gadiem daudzi no mums stāvēja roku rokā uz Baltijas ceļa, lai kopīgiem spēkiem panāktu Baltijas valstu neatkarības atzīšanu. Arī šobrīd mēs, pierobežu pašvaldības un to iedzīvotāji, esam tik pat vienoti un ik dienu rūpējamies par to, lai šī saikne netiktu pārrauta. Paldies ikvienam, kurš piedalījās akcijā “Baltijas ceļš” un ar savu klātbūtni apliecināja spēku un vienotību cīņā par brīvību.”
Pasākums aizritēja patriotiskā gaisotnē, godinot ne tikai mūsu valstu vēsturi, bet arī kultūru. Paralēli svinīgajām uzrunām un muzikālajiem priekšnesumiem, svētku dalībnieki varēja vērot arī auto retro parādi, kā arī aplūkot Lietuvas, Latvijas un Igaunijas tautas tērpus, kuros bija ieradušies iepriekšminēto valstu pārstāvji. Tā tika demonstrēta sava nacionālo identitāte un kultūras mantojums. Nacionālo tērpu valkāšana arī kalpoja kā spēcīgs vienotības un lepnuma apliecinājums, uzsverot katras tautas vēlmi saglabāt savu neatkarību.
Baltijas ceļš bija vēsturiska protesta akcija, kas notika 1989. gada 23. augustā, kad aptuveni 2 miljoni cilvēku no trīs Baltijas valstīm – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – sadevās rokās un izveidoja aptuveni 600 kilometrus garu dzīvo ķēdi, kas stiepās no Viļņas Lietuvā caur Rīgu Latvijā līdz Tallinai Igaunijā.
Baltijas ceļš palīdzēja stiprināt nacionālo kustību Baltijas valstīs un bija svarīgs solis ceļā uz neatkarības atgūšanu, kas tika panākta dažus gadus vēlāk, 1991. gadā. Šī akcija tiek atcerēta kā nozīmīgs notikums Baltijas valstu vēsturē un ir atzīta par UNESCO Pasaules atmiņas mantojumu.
[ad_2]
Source link