[ad_1]
“Šajā inkubācijas programmas uzņemšanā īpaši gaidām inovatīvus komersantus, kuri attīsta divējādas pielietojamības produktus – preces, pakalpojumus, arī programmatūras un tehnoloģijas, kuras var izmantot gan civiliem, gan drošības un aizsardzības mērķiem. Līdz 2024. gada beigām plānojam biznesa inkubācijas un pirmsinkubācijas programmās uzņemt vēl 150 uzņēmējus, tādējādi turpinot stiprināt Latvijas uzņēmējdarbības vidi un inovāciju attīstību,” uzsver LIAA direktors Raivis Bremšmits.
Pieteikšanās LIAA inkubācijas programmai notiek pēc administratīvi teritoriālā iedalījuma jeb reģionālā principa. LIAA pārstāvniecībā Jelgavā aicināti pieteikties uzņēmēji no Jelgavas pilsētas, Jelgavas, Bauskas un Dobeles novadiem, lai attīstu savu uzņēmējdarbību.
17. septembrī pulksten 15 LIAA pārstāvniecībā Jelgavā Peldu ielā 7 notiks pasākums, kurā interesenti varēs iegūt informāciju par aktuālajām LIAA atbalsta programmām, jauno inkubācijas programmu un uzņemšanas nosacījumiem, attīstības finanšu institūcijas “Altum” atbalsta programmām, EIT Food Hub aktualitātēm, lauku partnerības “Lielupe” jaunumiem, Zemgales Uzņēmējdarbības centra aktualitātēm un Latvijas Digitālā akseleratora iespējām.
Pasākums norisināsies klātienē, dalība tajā ir bezmaksas, taču tam nepieciešams iepriekš pieteikties. Pasākuma programma un pieteikšanās – ŠEIT.
Inkubācijas atbalstam var pieteikties Latvijā reģistrēti, līdz 5 gadus veci uzņēmumi, kuri strādā ar tehnoloģijām, attīsta inovatīvus produktus vai pakalpojumus, kā arī radošo industriju nozares komersanti ar izstrādātu produktu vai pakalpojumu vismaz minimālā dzīvotspējīgā līmenī.
Ar ES struktūrfondu atbalstu īstenotā programma “Biznesa inkubācijas atbalsts” ietver dažādus finanšu un nefinanšu atbalsta pasākumus, kas mērķēti jauniem uzņēmumiem, lai stiprinātu Latvijas inovatīvo, tehnoloģisko, radošo un eksportspējīgo uzņēmumu dzīvotspēju, palielinātu izaugsmes potenciālu un veicinātu Latvijā ražoto preču un pakalpojumu eksportu. Finanšu atbalsts pieejams grantu veidā telpu un darba vietas nomai, ražošanas aprīkojuma un iekārtu iegādei, izejmateriālu un izejvielu iegādei, savukārt inovatīvajiem uzņēmējiem pieejams arī atbalsts darbinieka atlīdzības izmaksu segšanai un prototipēšanas un tehnoloģiju izstrādes specifiskiem pakalpojumiem. Nefinanšu atbalsts ietver sevī konsultācijas par uzņēmējdarbības attīstībai nozīmīgiem jautājumiem, mācības un seminārus par biznesa modelēšanu, mārketingu, produktu attīstības vadību, personāla vadību, finanšu plānošanu un piesaisti un citiem uzņēmējdarbības attīstībai aktuāliem jautājumiem, ekspertu konsultācijas, vietējo un starptautisko mentoru konsultācijas; tīklošanās un pieredzes apmaiņas u.c.
Detalizētāk iepazīties ar programmas nosacījumiem un pieteikties dalībai var platformā https://business.gov.lv. Pieteikuma formas būs aktīvas visu uzņemšanas laiku.
Biznesa inkubācijas atbalsts pieejams Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Latvijas valsts budžeta līdzfinansētās Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) inovatīvās uzņēmējdarbības attīstības programmas ietvaros.
[ad_2]
Source link