[ad_1]
Sabiedrībā, kurā dzīvoja mūsu priekšteči, jau kopš seniem laikiem bija savi nosacījumi, kā brīdināt iedzīvotājus par tuvojošos vai esošu nelaimi. Ļoti būtiska loma kopš 18. gadsimta ir bijusi baznīcas zvanam, kas tika zvanīts gan vēstot par svētkiem, gan ugunsgrēkiem, gan uzbrukumiem.
Arī mūsdienās ir svarīgi zināt, kā rīkoties krīzes situācijās, kur vērsties pēc palīdzības, kā sazināties ar glābšanas dienestu 112, pat tad, ja ir nobloķējies mobilais telefons, atrodamies ārpus zonas, kā valsts dienestiem paziņot sabiedrībai par notiekošo valstī, un kā mēs ik viens varam sekot līdzi aktuālajai informācijai par rīcību ārkārtas gadījumos.
Izstādē, sākot no šī gada 2. oktobra Ainažu Ugunsdzēsības muzejā Valdemāra ielā 69, varēsiet aplūkot Latvijas Ugunsdzēsības muzeja un Ainažu Ugunsdzēsības muzeja apkopoto materiālu, kas vēsta par ugunsdzēsības sakaru sistēmu un iedzīvotāju apziņošanas sistēmu attīstību sākot no baznīcas zvaniem, signālbumbām, signāldēļiem, rokas sirēnām, līdz pat mūsdienām, kad izmantojam trauksmes sirēnas, rācijas un citus sakaru līdzekļus.
[ad_2]
Source link