[ad_1]
Autors atklāj, ka “Appassione Tempo” pie viņa ieradās brīdī, kad klausījies mūziku un aizrautīgi strādājis ar silti pelēcīgas tonalitātes akmensmasu, kurai ugunsizturība ir virs 1300 grādiem pēc Celsija. “Varbūt nosaukumam ir kāds sakars ar mūziku? Nošu valodā Appassione nozīmētu – aizrautīgi, bet Tempo – laiks. Lūk – aizrautīgi laikā!” atklāj mākslinieks.
Pirmie darbi ar mālu sākās Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, kur tika pavadīti četri gadi. 1975. gadā I.Klīdzējs iestājās Latvijas Mākslas akadēmijas Lietišķās mākslas nodaļā. Šai paaudzei tas bija atklājumu laiks, kad daudzas tēmas, piemēram, māksla, literatūra, teātris un mūzika, tika pārņemtas un pielāgotas inovatīvā veidā. Tieši šajā laikā I.Klīdzējs pirmo reizi piedalījās lielās izstādēs.
Paralēli radošajam darbam un dalībai izstādēs un starptautiskos simpozijos mākslinieks strādā mākslas pedagoģijas jomā. Līdztekus darbam skolā vienmēr pilnveidojis sevi un dalījies pieredzē ar citiem. Skolotājs ir iedvesmojis daudzus jaunos māksliniekus turpināt izglītību mākslā.
Keramiķis I.Klīdzējs ir ļoti daudzpusīgs mākslinieks, kura aizraušanās ir fotografēšana. Mākslinieks lieliski izjūt smalkākās nianses, notverot, fiksējot ātri gaistošo. Viss saplūst vienā, vai tas būtu porcelāns, kūstošs sniegs vai ūdens pēdas smiltīs.
2021. gadā mākslinieks saņēma Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu, kas tiek pasniegta izcilākajiem kultūrizglītības jomas skolotājiem.
“Imants darbojas ne tikai mākslas pedagoģijas jomā, bet veic arī aktīvu radošo darbību. Viņš pats ir kā trauks, kurā krājas dzīves laikā novērotais un piedzīvotais (faktūras, detaļas, formas, kustības, sajūtas un dažādas smalkas nianses), kas tiek fiksētas fotogrāfijās un vēlāk realizējas viņa keramikas darbos. Imants, veidojot savas keramikas izstādes, nereti izmanto fotogrāfiju kā vizuālas mākslas formu, ar kuras palīdzību tiek panākts izstādes kopējais filozofiskais, subjektīvais raksturs jeb koptēls. Imanta personība spēj iedvesmot cilvēkus viņam līdzās jauniem sasniegumiem,” tā mākslinieku un viņa veikumu raksturo I.Klīdzēja studiju biedrene un kolēģe keramiķe Dace Grīnberga.
Jāpiebilst, ka I.Klīdzēja izstāde muzejā aplūkojama līdz 10. novembrim. Muzejs apmeklētājus gaida no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 18. Sīkāka informācija par ieejas maksu muzejā ir pieejama ŠEIT.
[ad_2]
Source link