[ad_1]
Nepārtraukta tramvaju kustība tiek nodrošināta ar vairāku procesu saskaņotu darbību un uzturēšanu. Tas ietver sliežu ceļu uzturēšanu, tramvaju tehniskā stāvokļa uzraudzību, speciālistu komandas darbu, drošības un reaģēšanas protokolus, sezonālās uzturēšanas procedūras, kā arī kontaktu tīkla uzturēšanu un uzraudzību.
Tramvaju kontaktvadu tīkli ir būtiska infrastruktūras sastāvdaļa, kas nodrošina nepārtrauktu elektrības piegādi tramvajiem. To kvalitāte tieši ietekmē tramvaju kustības efektivitāti, drošību un uzticamību. Pastāv vairāki vides faktori, kas ietekmē tramvaju kontaktu tīklus:
- Ziemas apstākļos, kad temperatūra stipri pazeminās, kontaktu tīkli nostiepjas un kļūst neelastīgi.
- Vasaras karstums var izraisīt vadu izstiepšanos.
- Spēcīgas vētras, pērkons un zibens arī var nodarīt bojājumus kontaktu tīkla vadiem un stiprinājumiem.
SIA “Daugavpils satiksme” specializēta elektrotehniskā personāla brigāde regulāri veic kontaktvadu uzraudzību un uzturēšanu, nodrošinot tīklu stabilitāti un darba spēju. Uzņēmums īsteno vairākus pasākumus kvalitātes nodrošināšanai, tostarp:
- Regulāras pārbaudes, lai izanalizētu kontakttīkla stāvokli, lai novērstu iespējamos bojājumus.
- Tehniskā apkope, lai nodrošinātu drošu un efektīvu ekspluatāciju, saskaņā ar kontakttīkla apkalpošanas grafikiem.
- Sezonālā apkope, veicot specifiskas procedūras ziemā un vasarā, uzņēmums sagatavo tīklus, lai tie izturētu mainīgus laika apstākļus.
Šī personāla pienākumos ietilpst arī atjaunošanas darbu veikšana kontakttīkla avārijas pārrāvuma gadījumā. Atkarībā no kontakttīkla bojājuma rakstura, atjaunošanas darbus var veikt divos posmos:
- Operatīvā kontakttīkla atjaunošanas darbi tiek veikti, lai nodrošinātu ritošā sastāva kustību bez kavējumiem.
- Pilnīga atjaunošana – seko pēc operatīvās atjaunošanas un pārsvarā tiek veikta naktī, kad ritošā sastāva kustība nenotiek.
Personāla rīcībā ir specializēts autotornis, kas paredzēts drošai kontakttīkla remontdarbu veikšanai. Tas ir aprīkots ar nepieciešamajiem elektroinstrumentiem, materiāliem, rezerves daļām un individuālajiem elektroaizsardzības līdzekļiem.
Rekonstruējot tramvaja līniju, visos posmos uzlabots tehniskais stāvoklis un nomainīti kontaktu tīkli, kas nodrošina mūsdienīgu tramvaju elektroapgādes sistēmas izmantošanu, regulāru tramvaju kustību un samazina tehnisko avāriju risku. Tramvaju kustība ir kļuvusi vienmērīgāka, drošāka un ātrāka. Kontakttīkls pielāgots stieņveida un pantogrāfa tipa strāvas uztvērēja izmantošanai, kas būtiski uzlabo tramvaja vagonu darbību un kustības ātrumu.
[ad_2]
Source link