[ad_1]
Jelgavas pārstāvji dalās pieredzē Latvijas–Vācijas pašvaldību forumā Berlīnē
Jelgavas pilsētas pārstāvji Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča delegācijas sastāvā šonedēļ piedalās Latvijas–Vācijas pašvaldību forumā “Latvijas–Vācijas sinerģija: digitālās transformācijas virzītājspēks” un vienā no lielākajiem pasākumiem publiskās digitalizācijas jomā Eiropā – izstādē “Smart Country Convention 2024” Berlīnē.
No 14. līdz 17. oktobrim Jelgavas domes priekšsēdētāja padomniece uzņēmējdarbības jautājumos Arta Nordmane, Jelgavas Digitālā centra vadītāja Ilze Āboliņa, Digitālā centra Projektu vadības nodaļas vadītāja Mārīte Ieviņa un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietnieks Kaspars Antonevičs tikās ar potenciālajiem sadarbības partneriem un prezentēja pilsētvides uzraudzībā pielietotos digitālos risinājumus un Jelgavas iedzīvotāja kartes un skolēna apliecības priekšrocības pašvaldības sniegtā atbalsta administrēšanā. Atsevišķā diskusiju panelī Vācijas Federālās Pārtikas un lauksaimniecības ministrijas pārstāvji tika iepazīstināti ar plūdu modelēšanas un agrīnās apziņošanas risinājumiem, ko varētu pielietot arī Vācijas pašvaldības, stiprinot teritoriju uzraudzību un iespējamo plūdu risku plānošanu.
Vizītes laikā gūta pārliecība, ka Latvija ir viena no līderēm digitālo pakalpojumu ieviešanā valsts pārvaldē un pašvaldībās. “Valsts kopējie mērķi IKT attīstībā ir ļāvuši piesaistīt finanšu resursus ne tikai klientu apkalpošanas sektora digitalizācijai, bet arī civilās aizsardzības un pilsētvides procesu vadībai pašvaldībās. Mūsdienīgs videonovērošanas tīkls, plūdu risku plānošana, attālināti vadāma luksoforu sistēma, dažādas monitoringa sistēmas, jaudīgs materiāltehniskais nodrošinājums pašvaldības iestādēs, īpaši izglītības sektorā, un zinoši speciālisti ir tas, ko Jelgavas pašvaldība ir attīstījusi jau gadiem. Šonedēļ, tiekoties ar dažādu Eiropas valstu IKT ekspertiem, secinājām, ka Jelgavas izvēlētais ceļš digitalizācijas jomā ir efektīvs. Vienlaikus saprotam, ka IKT nozare attīstās ārkārtīgi strauji. Risinājumi, ko redzējām izstādē, jau pēc pusgada nebūs inovācija. Pašvaldībai ir pastāvīgi jāseko līdzi aktuālajām mākslīgā intelekta un viedo risinājumu tendencēm, jāsabalansē to sniegtās iespējas un izmaksas, lai tehnoloģijas, ko pielietojam pilsētā, sniedz maksimālu ieguvumu mūsu iedzīvotājiem,” norāda domes priekšsēdētāja padomniece uzņēmējdarbības jautājumos A.Nordmane.
Pasaules notikumi būtiski ietekmē viedo risinājumu attīstības virzienus. Drošība ir viens no galvenajiem virzieniem, ko šobrīd strauji attīsta visā Eiropā. “Ņemot vērā to, ka pašvaldības ir nozīmīgs partneris civilās aizsardzības procesu vadībā, šajā virzienā skatāmies arī Jelgavas kontekstā. Mums jau šodien ir jādomā par vienotu un ātru informācijas apriti visu operatīvo dienestu vidū, kas ir izšķirošs moments jebkuras krīzes vadībā, tāpēc piedalāmies nacionālā glābšanas dienesta 112 zvanu centra darba uzlabošanas projektā. Konkrētā projekta realizācija atvieglos datu apmaiņu starp valsts operatīvajiem dienestiem un pašvaldības policiju, veidojot vienotu datu sistēmu. Izstādē apskatītās tehnoloģijas un iegūtie IT nozares uzņēmumu kontakti paver jaunas sadarbības iespējas pašvaldības digitalizācijai, īpaši civilās aizsardzības jomā,” uzsver Jelgavas Digitālā centra vadītāja I.Āboliņa.
[ad_2]
Source link