[ad_1]
Jau trešo reizi Valmieras novada kultūras iestāžu, muzeju, bibliotēku darbinieki un radošā sektora pārstāvji tikās Valmieras novada kultūras forumā. Foruma mērķis ir stāstīt, izglītot, iedvesmot ziemas cēlienam un atskatīties uz paveikto gada laikā.
16.oktobrī 120 nozares pārstāvjus viesmīlīgi uzņēma Rūjienas Kultūras nams. Diena sākās ar Kokedama meistarklasi (kokedama ir ar sūnām klāta augsnes bumba, uz kuras aug dekoratīvs augs, idejas izcelsme ir Japāna), ko vadīja Botanica Florens.
Klātesošie uzzināja, kā rit titula “Rūjiena – Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2024″ programma. Par to stāstīja Madara Seile un Anna Paula Gruzdiņa.
Savukārt biedrības “Rūzele” pārstāves Guna Ķibere un Gita Zariņa dalījās ar stāstu par Rūjienas iekļaušanu Eiropas kulinārā mantojuma tīklā.
Veidenbauma muzeja “Kalāči” vadītāja Andra Ķīse un muzejpedagoģe Baiba Roze dalījās pieredzē par darbu muzejā, kā arī veiksmīgu jauniešu piesaisti.
Aizputes Renesanses biedrības pārstāve Inese Tauriņa dalījās stāstā par kopienas spēku vēsturiskā centra atjaunošanā, mērķa sasniegšanā iesaistoties iedzīvotājiem.
Par publisko pasākumu tehniskās drošības nodrošināšanu pastāstīja Mareks Ķerpis, kurš veic tehniskās drošības uzraudzību lielākajos pasākumos Latvijā.
Projekta pētnieces Ilona Asare un Ance Kristāla (Latvijas Kultūras akadēmija) iepazīstināja ar radošo pilsētu konceptu un īpaši ar radošo starpnieku lomu radošu pilsētu vitalitātes nodrošināšanā, veicinot jaunas sadarbības. Dalībniekiem bija iespēja izpildīt vienkāršu pašvērtējuma testu, kas ļāva noskaidrot, kāda veida radošā starpnieka lomā viņš vislabāk darbojas.
Par neizdegšanu, apzināti atrodot līdzsvaru starp enerģijas atdošanu un atjaunošanu stāstīja Kristaps Kravalis, psiholoģijas bakalaurs (LU), teoloģijas maģistrs (LU), iedvesmojošs lektors, personīgās produktivitātes un “high performance” treneris.
Foruma izskaņā bija iedvesmojoša tikšanās ar Rūjienas improvizācijas teātri “Imprūven”, kas darbību sāka 2024. gada sākumā.
Foto: Matīss Kļaviņš
FOTOGALERIJA
[ad_2]
Source link