[ad_1]
18. un 19. oktobrī Aizkrauklē noritēja ikgadējās uzņēmēju dienas. Pirmā pasākuma diena bija veltīta izglītojošām apmācībām un semināriem par uzņēmējdarbību, savukārt otrajā dienā svinīgā ceremonijā tika godināti novada uzņēmēji.
Semināros Aizkraukles Kultūras centrā piedalījās novada topošie, esošie uzņēmēji un jaunieši. Atklājot pasākumu, novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums atzina, ka uzņēmēji ik dienu uzņemas ievērojamus izaicinājumus un riskē, un mūsu kopīgās valsts un novada nākotne ir cieši saistīta ar viņu veiksmēm. Viņš cer, ka klātesošo jauniešu vidū ir arī nākamie uzņēmēji.
Plašs atbalsts biznesa attīstībai
Klausītājiem tika piedāvātas vairākas lekcijas, tostarp par uzņēmējdarbības atbalsta iespējām un digitalizāciju. Prezentācijās, kuras vadīja Zemgales Uzņēmējdarbības centra vadītāja Mairita Pauliņa, valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM Zemgales reģiona vadītājs Armands Alksnis un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Madonā vadītāja Iveta Vabule, varēja uzzināt par atbalstu visos posmos – sākot no biznesa ideju konkursiem līdz pat lielo uzņēmumu atbalstam, piemēram, ALTUM projektu energoefektivitātes uzlabošanai ražošanas angāros. Klātesošo secinājums pēc prezentācijām – šobrīd atbalsta veidu ir daudz, tikai jābūt gataviem tiem pieteikties un iegūt finansējumu.
Zemgales plānošanas reģions prezentēja dažādus datus, kas raksturoja Aizkraukles novada pozīcijas Zemgalē. Vislielāko izaugsmi gada laikā piedzīvojusi enerģētikas nozare, kuras īpatsvars novada ekonomiskajā struktūrā būtiski pieaudzis, pateicoties jaunajiem saules elektroparkiem.
Pircēju paradumi un e-komercijas tendences
AS “Swedbank” Naudas pārvaldības daļas vadītājs Valdis Vaišļa prezentācijā dalījās ar aptaujas datiem par Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem. Aptauja parādījusi, ka tikai 14 % iedzīvotāju iepērkas tiešsaistē, izmantojot mobilos tālruņus, savukārt jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem šis rādītājs ir ievērojami augstāks – 28 % šīs vecuma grupas pārstāvju veic pirkumus no mobilajām ierīcēm. Lektors norādīja, ka uzņēmumiem arvien vairāk būs jāpielāgojas klientu paradumiem lietot mobilās ierīces.
Prezentācijā tika aplūkotas arī citas aktuālas e-komercijas tendences. Valdis Vaišļa uzsvēra, ka arvien vairāk pircēju pievērš uzmanību preču iepakojumā izmantotajiem materiāliem. Līdztekus tam aug interese par ētisku iepirkšanos – pircēji pievērš uzmanību tam, vai preču ražošanā nav iesaistīts nelegāls vai zemu atalgots darbaspēks. Klausītāji tika iepazīstināti arī ar jaunākajām mārketinga inovācijām, piemēram, sejas mīmikas un emociju atpazīšanas programmatūru, kas palīdz pirkumu izvēlē, un spēles elementiem, piemēram, virtuālajiem laimes ratiem, kas nodrošina iespēju iegūt atlaides.
Tehnoloģijas ienāk ikvienā uzņēmumā
Digitālās tehnoloģijas uzņēmējdarbībā ir neizbēgamas – tā uzskata Aleksandrs Ļubinskis, Cēsu Digitālā centra vadītāja vietnieks. Viņš runāja par desmit digitālajiem rīkiem, kas jāapgūst gan jauniešiem, gan uzņēmējiem. Visi pašreizējie Baltijas valstu lielākie uzņēmumi jeb tā sauktie vienradži (uzņēmumi, kas apgroza miljardu ASV dolāru gadā), savu biznesu veido uz informācijas tehnoloģiju pamata, nevis fiziskām iekārtām. Praktiskajā daļā uzņēmēji analizēja sava biznesa procesu karti, un semināra vadītājs dalījās ar praktiskiem padomiem, kā novērst identificētos apstākļus, kas palēnina vai traucē uzņēmuma darbību.
SIA “RocketGrip” līdzdibinātājs Aksels Zingulis jauniešiem pastāstīja sava biznesa iedvesmojošo stāstu par ceļu no skolēnu mācību uzņēmuma līdz starptautiskam, eksportspējīgam un veiksmīgam uzņēmumam.
[ad_2]
Source link