Cēsu novadā kopš 16.decembra noteikts aizliegums atrasties uz publisko vai pašvaldības valdījumā esošo ūdenstilpju ledus. Par atrašanos uz ūdenstilpju ledus noteikta administratīvā atbildība un par šo noteikumu pārkāpumu personai var piemērot naudas sodu līdz divdesmit naudas soda vienībām (100 EUR).
Līdz ledus izkušanai personām ir aizliegts atrasties uz Cēsu novada administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpņu ledus vietās, kur tā biezums nepārsniedz 15 cm.
Izņēmums attiecas uz zemledus makšķerniekiem, ja ledus biezums sasniedzis 10 – 15 cm un makšķernieki ekipēti ar sertificētu peldošo kombinezonu vai piepūšamo glābšanas vesti, glābšanas pīķiem (nagiem, radzēm), apavu radzēm, ledus cirtni – vergu (ledus biezuma un stiprības noteikšanai) un glābšanas auklu (virvi, līni).
Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzsver, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, jo neskatoties uz ziemīgajiem laikapstākļiem, ledus biezums var būt mainīgs.
Pašvaldība un VUGD īpaši aicina vecākus un pedagogus izskaidrot bērniem bīstamību atrasties uz ledus, jo nepilngadīgie bieži vien nespēj izvērtēt situācijas nopietnību. Tāpat atgādinām, ka ikviens pieaugušais, kurš kāpj uz ledus, ar savu piemēru iedrošina arī nepilngadīgos uz šādu rīcību un rada nepareizu iespaidu, ka tas ir droši.
Pamanot, ka nepieciešama palīdzība uz ledus esošam vai ielūzušam cilvēkam, nekavējoties jāzvana uz tālruņa numuru 112.
Informācija par to, kā rīkoties, ja ielūstat ledū, vai pamanāt kādu citu ielūzušo, pieejama VUGD mājaslapā.
Aicinām izturēties atbildīgi gan pret savu, gan apkārtējo drošību.