Novietots starp baznīcu, tirgu, kultūras namu, “Mezgls” it kā “sasien” ikdienas maršrutu krustpunktu, kļūstot par labiekārtotā skvēra vizuālo centru. Idejas autors interpretējis mezgla formu kā vienotības simbolu, vienlaikus atsaucoties uz Kauguru apkaimes vēsturi, kad šajā zvejniekciemā mezglu siešana bija svarīga amata prasme.
“Pasaules pilsētas šodien nav iedomājamas bez laikmetīgās mākslas klātbūtnes, kas ir nākotnes kultūras mantojums. Jūrmalas pilsēta var lepoties ar vides objektiem no robežzīmes Priedainē līdz Anniņai Ķemeros. Jūrmalas pilsētvidi ar saviem radošajiem objektiem bagātinājuši tādi mākslas pasaulē atzīti profesionāļi kā Gļebs Panteļējevs, Olga Šilova, Kristaps Gulbis, Pauls Jaunzems, Didzis Jaunzems. Šis tehnoloģiski sarežģītais, Latvijas līmenī unikālais skulpturālais objekts kļūs par daļu no Kauguru identitātes, veicinās šīs apkaimes atpazīstamību un turpinās Jūrmalu reprezentēt kā pilsētu – vides objektu galeriju”, atklāšanā pauda Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centra vadītājs Gundars Ūķis, aicinot iedzīvotājus izturēties pret šo mākslas darbu atbildīgi – nekāpt uz tā un sēdēt tam paredzamajā vietā uz objekta koka daļas.
2022. gadā Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības izsludinātajā metu konkursā par mākslinieciski augstvērtīga vides objekta izveidi uzvaru ieguva mākslinieka Uģa Traumaņa piedāvājums “Mezgls”. Vides objektu realizēja SIA “MetalProjekts” un SIA “DJA” arhitekta Didža Jaunzema vadībā.
Saņemot atzinīgus vārdus par vides objekta realizēšanā ieguldīto darbu, arhitekts un dizainers Didzis Jaunzems atzīmēja, ka Kauguri kļūst par apkaimi, kurā vēlas dzīvot arvien vairāk cilvēku, arī ģimenes ar bērniem un labiekārtotais skvērs ar vides objektu ir nākamais solis šīs Jūrmalas daļas sakārtošanā un attīstīšanā.
Vides objekta ”mezgla” daļa veidota no nerūsējošā tērauda konstrukcijas un 4 mm biezām nerūsējošā tērauda loksnēm, kas veido tā ārējo ”čaulu”. Pēc tam, kad tika izveidota ”čaulas” forma, visas plaknes tika vairākkārt slīpētas, kamēr sasniedza skulptūras vēlamo māksliniecisko un dizainiski estētisko veidolu. Tehnoloģiski sarežģītie risinājumi un laikietilpīgā virsmas apstrāde – daudzu stundu roku darbs – devusi objektam spoguļgludu pulējumu, tajā ļaujot ienākt apkārtnes ainavai ar padomju perioda blokmājām, vēsturiskās apbūves ēkām, katoļu dievnamu, priedēm un mainīgajām Jūrmalas debesīm.
Vides objekta “Kauguru mezgls” izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas – 177 737 eiro, 17 parka solu izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas – 34 135 eiro.