Aprūpes mājās pakalpojums bērnam ar invaliditāti un personai līdz 24 gadu vecumam ar invaliditāti
Grozījumi saistošajos noteikumos Nr.18-8 “Par sociālajiem pakalpojumiem Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā” nosaka, ka aprūpes mājās pakalpojumu var saņemt ne tikai bērni ar invaliditāti, kā tas bijis līdz šim, bet arī personas ar invaliditāti līdz 24 gadu vecumam. Grozījumos pakalpojumam noteikts arī jauns nosaukums – aprūpes mājās pakalpojums bērnam ar invaliditāti un personai līdz 24 gadu vecumam ar invaliditāti.
Aprūpes mājās pakalpojuma bērnam ar invaliditāti un personai līdz 24 gadu vecumam ar invaliditāti mērķis ir nodrošināt aprūpi, uzraudzību, pašaprūpes spēju attīstīšanu un saturīga brīvā laika pavadīšanu bērna ar invaliditāti/personas līdz 24 gadu vecumam ar invaliditāti dzīvesvietā līdz 80 stundām mēnesī.
Lai saņemtu aprūpes mājās pakalpojumu, likumiskajam pārstāvim Jelgavas sociālo lietu pārvaldē (turpmāk – JSLP) jāiesniedz iesniegums Nr.1-10/6.9.
Papildu informācija par aprūpes mājās pakalpojumu pieejama ŠEIT.
Naktspatversmes pakalpojums
Domes sēdē apstiprinātie grozījumi nosaka izmaiņas arī naktspatversmes pakalpojuma saņemšanas kārtībā. Naktspatversmes pakalpojumu diennakts režīmā turpmāk varēs saņemt arī krīzes situācijā nonākušas personas bez noteiktas dzīvesvietas, kurām ir:
- ģimenes ārsta izsniegta izziņa par mājas režīma ievērošanu infekcijas slimības gadījumā;
- sociālā darbinieka atzinums, ka personai ar funkcionāliem traucējumiem ir nepieciešams atbalsts līdz atbilstošākā un vispiemērotākā sociālā pakalpojuma saņemšanai.
Lai saņemtu naktspatversmes pakalpojumu, personai klātienē jāvēršas Naktspatversmē, Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ja tāds ir, un iesniedzot iesniegumu par sociālo pakalpojumu Nr.1-10/2.8.
Papildu informācija par naktspatversmes pakalpojumu pieejama ŠEIT.
Uzvedības sociālās korekcijas programma
Uzvedības sociālās korekcijas programmas mērķis ir nodrošināt psihosociālo darbu ar nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem un viņu likumiskajiem pārstāvjiem individuāli un/vai grupā, kā arī veicināt likumpārkāpumu profilakses darbu.
Grozījumi saistošajos noteikumos nosaka jaunu uzvedības sociālās korekcijas programmas termiņu – līdz 12 mēnešiem. Līdz šim programma bija jānodrošina visu 12 mēnešu garumā. Saskaņā ar JSLP datiem 2024. gadā uzvedības sociālās korekcijas programmu saņēma 116 bērni un jaunieši.
Papildu informācija par uzvedības sociālās korekcijas programmu pieejama ŠEIT.