Ledus skulptūras Pasta salā būs apskatāmas arī pēc festivāla
26. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā ir noslēdzies. Pateicoties labvēlīgajiem laikapstākļiem, ledus skulptūras ir labi saglabājušās, un no otrdienas, 11. februāra, tās par maksu būs apskatāmas Pasta salā. Līdz ar to Pasta sala aiz slidotavas un rotaļu laukuma uz laiku joprojām būs pieejama tikai, iegādājoties ieejas biļeti. Skulptūras varēs apskatīt katru dienu no pulksten 11 līdz 20 tikmēr kamēr to ļaus laikapstākļi.
Paldies ikvienam, kurš apmeklēja un kļuva par daļu no Ledus skulptūru festivāla Jelgavā!
Pirmdien uz Pasta salu tiks pārvestas arī skulptūras, kas festivāla laikā atradās Jāņa Čakstes bulvārī. Uz salu tiks nogādāti gan mākslinieku individuāli radītie darbi, gan foto skulptūras. Pilsētnieki aicināti ņemt vērā, ka tehnisko darbu dēļ Jāņa Čakstes bulvāra posmā no Lielās ielas līdz Elektrības ielai, Driksas ielā no Akadēmijas ielas līdz J.Čakstes bulvārim un Ūdens ielā satiksme būs slēgta līdz provizoriski pirmdienas, 10. februāra, vakaram.
Skulptūras varēs apskatīt katru dienu no pulksten 11 līdz 20. Ieejas maksa pieaugušajam – 5 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 3 eiro, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Biļeti varēs iegādāties pie ieejas.
Jāatgādina, ka šoreiz festivāla ledus mākslas darbus veidoja 35 tēlnieki – pieci no tiem darināja fotoskulptūras, savukārt 30 tēlnieki piedalījās festivāla konkursā, pārstāvot kopumā 13 pasaules valstis – Latviju, Lietuvu, Nīderlandi, Ukrainu, Vāciju, Čehiju, Mongoliju, Itāliju, Poliju, Indonēziju, Argentīnu un pirmoreiz konkursa vēsturē – arī Irānu un Japānu. Viņi atspoguļoja savu redzējumu par tēmu “Visuma stāsts”.
Zīmīgi, ka šo 26 gadu laikā festivāls ir pulcējis kopumā 384 tēlniekus no 34 valstīm piecos kontinentos, bet to gaitā izveidotas vairāk nekā 1120 skulptūras. Tādējādi Jelgava apliecina – festivāls ir viens no vērienīgākajiem ledus skulptūru notikumiem pasaulē. Tas sniedz iespēju apmeklētājiem redzēt pasaules līmeņa māksliniecisko jaunradi līdzās plašai izklaides programmai, bet tēlnieku konkursa formāts veicina veselīgu konkurenci un iespēju tēlnieku radošajai izpausmei.