Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība, sadarbojoties ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, ir uzsākusi darbu pie Jūrmalas aktivitāšu īstenošanas projektā “Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās”. Projektā plānots organizēt dažādas aktivitātes digitālo prasmju pilnveidošanai, kā arī iegādāties šim nolūkam nepieciešamo aprīkojumu.
Projekta mērķis ir attīstīt jauniešu digitālās prasmes un veicināt līdzdalību un iekļaušanos, īpaši iesaistot jauniešus ar ierobežotām iespējām.
Plānotās aktivitātes
- Jūrmalas multimediju skola, kurā jaunieši attīstīs digitālā satura veidošanas prasmes, apgūstot tekstveidi, grafisko dizainu, video un audio apstrādi, fotogrāfiju, medijpratību un drošību internetā, kā arī iegūs praktisku pieredzi projekta laikā aprīkotajā multimediju studijā. Tai plānots veltīt divas vasaras nedēļas – no 30. jūnija līdz 4. jūlijam un no 4. līdz 8. augustam. Pieteikšanās tiks atvērta maija beigās.
- Informācijas apmaiņas platforma jauniešiem, lai popularizētu jauniešu iespējas Jūrmalā.
- Skolēnu līderu forums, kurā jaunieši iegūs praktisku pieredzi, apgūstot dažādus digitālos rīkus, plānojot pasākumus un veidojot digitālo saturu.
- Virtuālās realitātes aktivitātes, kurās jaunieši iemācīsies veidot virtuālās realitātes saturu, izmantojot 360 grādu video kameru un tehnoloģijas.
- Pielāgotas virtuālās realitātes nodarbības skolās, izmantojot neformālās izglītības metodes ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar tehnoloģijām un attīstīt viņu digitālās prasmes.
- Aktivitātes apkaimēs.
- Paplašinātās realitātes plakāti ar tēmu “Digitālais vēstnieks”.
Aktivitātes paredzētas jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Īstenošanas laiks – līdz šī gada 31. decembrim; aktivitāšu īstenošanu koordinē Jaunatnes iniciatīvu centrs.
Projektā pieejamais finansējums ir 86 281 eiro, no kuriem 71 307 eiro ir Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansējums, bet 14 974 eiro – Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums.
Plašāka informācija par projektu atrodama šeit.
Atveseļošanas fonds (Recovery and Resilience Facility) ir EK centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021.–2027. gada plānošanas perioda ES daudzgadu budžetam. Tās mērķis ir atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi. No Atveseļošanas fonda Latvijas tautsaimniecībā līdz 2026. gada beigām paredzēts investēt 1,97 miljardus eiro, īstenojot reformas un veicot investīcijas visos sešos Atveseļošanas fonda darbības virzienos: Klimats un enerģētika (tai skaitā REPowerEU), Digitālā transformācija, Nevienlīdzības mazināšana, Ekonomikas transformācija, Veselība un Likuma vara.
Finansē Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.