Sestdien, 26. aprīlī, iedzīvotāji ir aicināti piedalīties Lielajā talkā, kuras moto šogad ir “Esam daba! Esam kopā! Esam Latvija!”. Lielā talka norisināsies jau 18. reizi; tajā aicinām iesaistīties ikvienu, kam rūp ilgtspējīga valsts attīstība un iespēja dzīvot nepiesārņotā, skaistā vidē.
Siguldas novada pašvaldības darbinieki Lielās Talkas sakopšanas darbos iesaistīsies 25. aprīlī, veicot pašvaldībai piederošo teritoriju un publisko ēku pagrabu sakārtošanu. Šie darbi ir būtiski ne tikai vides sakopšanai, bet arī sabiedrības drošībai – tīrītās un sakārtotās telpas nākotnē varēs kalpot kā patvertnes potenciālu apdraudējumu gadījumos. Talkošanu atbalstīs Sauszemes spēku mehanizētās kājinieku brigādes karavīri un zemessargi, veicinot sadarbību starp pašvaldību un valsts aizsardzības struktūrām. Kopīgiem spēkiem rūpēsimies par sakārtotu vidi, kā arī stiprināsim novada drošību un gatavību krīzes situācijām.
Gatavojoties Lielajai talkai, tīmekļa vietnē www.talkas.lv iedzīvotāji aicināti atzīmēt piesārņotās vietas, kā arī pieteikt savu talku. Šī karte ir noderīgs rīks, plānojot talkošanas aktivitātes, un ikkatrs ir aicināts ziņot par vietām, kur būtu nepieciešama sakopšana, lai kopīgiem spēkiem padarītu mūsu Latviju tīrāku. Arī solo talkas dalībnieki var atzīmēt savas talkošanas vietas solo talkas kartē.
Atkritumu savākšana piesārņotajās vietās pirms tam ir jāsaskaņo ar talkas koordinatoru, zvanot uz tālruņa numuru 67800952 vai rakstot uz e‑pasta adresi aira.balde@sigulda.lv. Vienojoties ar pašvaldības pārstāvi par maisu izsniegšanas kārtību un atkritumu nodošanas vietu, atkritumu savākšanu no iepriekš saskaņotajām vietām organizēs pašvaldība. Solo talkotājiem jānogādā maiss ar savāktajiem atkritumiem kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām atkritumu savākšanas talkas vietām, kuras ar sarkanu atzīmētas šajā kartē.
Lai talkas kā reizē vēsturisku un atraktīvu mūsdienu tradīciju iekļautu Latvijas Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā, iedzīvotāji no visiem novadiem tiek aicināti iesūtīt savu talku pieredzi Lielās talkas organizatoriem. Talcinieki aicināti apmeklēt tīmekļa vietni www.talkas.lv sadaļu “Dalies ar savu talkas stāstu” un aizpildīt nepieciešamo informāciju, iesūtot savu pieredzi. Tāpat ikviens ir aicināts uzaicināt ģimeni un draugus kopā piedalīties akcijā, izplatot informāciju arī savos sociālajos tīklos. Mērķis ir panākt talkas kā mūsu tautas sabiedrisko, vides un kultūras fenomena iekļaušanu Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.