No 31. marta līdz 5. aprīlim Inčukalna pamatskolā ciemojās 15 skolēni un 7 pedagogi no Zviedrijas, Horvātijas un Portugāles. Mūsu, Latvijas skolas, uzdevums, kā tika ieplānots jau pirms trijiem gadiem, kad uzsākām rakstīt projekta pieteikumu, bija apgūt sociālās zinības, izmantojot radošas metodes, ārvidi, digitālus rīkus.
Nedēļas laikā kopā izdarīts ļoti daudz. Visās no skolas puses īpaši saplānotajās mācību stundās piedalījās ciemiņi un Inčukalna pamatskolas 6. klases skolēni, kā arī trīs 7.klases skolēni. Izmantojot lietotni “Actionbound”, ciemiņi kopā ar audzēkņiem no Inčukalna iepazina ciematu, piedalījās Turaidas muzeja stundā, iepazīstot viduslaiku kārtas Latvijā, izstaigāja viduslaiku ieliņas Rīgā, uzzinot svarīgākos faktus no Rīgas vēstures, lustīgi mācījās latviešu dančus un senas spēles, rakstīja scenārijus savām filmām “Ceļojums laikā” un visbeidzot šīs filmas uzņēma. Filmas tapa 5 dažādos teātra tehnikas veidos. Bija ēnu teātris, teātris ar maskām, ar milzu lellēm, ar no zeķēm veidotiem tēliem, “stop motion” tehnikā veidota plastilīna animācijas filmiņa.
Kopā pavadīti interesanti brīži, arī apgūstot galda hokeju pasaules čempiona Rainera Kalniņa vadībā, kā arī radot savu hip-hop deju skolotājas Kitijas Pūcītes vadībā.
Tikšanās notika projekta “Nature in the Eye of a Digital World” (Nr. 2024–1‑SE01-KA210-SCH-000247076) ietvaros.