Pirmdien, 19. maijā, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcā norisinājās pirmās praktiskās mācības darbam ar daudzfunkcionālu simulācijas mulāžu, kas iegādāts Atveseļošanas un noturības mehānisma projekta “Veselības aprūpes prasmju apguve un pilnveidošana ar simulatoru palīdzību” ietvaros.
Šī ir projekta pirmā nozīmīgā piegāde – moderns simulators, kas ļauj veidot dažādus klīniskās prakses scenārijus ārstu, māsu un neatliekamās palīdzības speciālistu tālākizglītībai. Apmācībās piedalījās Mācību un simulāciju centra vadītāja Dr. Anita Kalēja, Ventspils slimnīcas galvenā medicīnas māsa Jūlija Piņkova, Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas nodaļas virsmāsa Ieva Šķestere-Bugajenko, ārsta palīgs Māris Kozlovskis, kā arī “Laerdal Medical” pārstāvji, kas iepazīstināja ar manekena iespējām un tā vadības sistēmu.
“Šis ir jaudīgs uzrāviens – esam starta pozīcijā, lai uzsāktu simulāciju kursus slimnīcas darbinieku kompetenču un kvalifikācijas nostiprināšanai,” norāda Dr. Kalēja, kura jau iepriekš tālredzīgi izstrādāja atzītas tālākizglītības programmas ārstniecības personu profesionālo prasmju attīstībai.
Jaunā simulāciju platforma sniegs iespēju ārstniecības personām uzlabot savas iemaņas reālajai darba videi pietuvinātos apstākļos, kā arī nodrošinās efektīvākas mācības gan Ventspilī, gan Talsu filiālē. Tāpat ar iegūto aprīkojumu būs iespējams organizēt kursus sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un citiem pasniedzējiem. Savukārt pašu Mācību un simulāciju centru plānots atklāt šī gada nogalē.
Projekts tiek īstenots ES Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2021–2026 ietvaros, un tā mērķis ir stiprināt ārstniecības personu cilvēkresursus un veicināt prasmju pilnveidi reģionos.
#ESfondi #Atveseļošanasfonds #NextGenerationEU #MakeItReal #InvestEU #Ziemelkurzemesslimnica
