Saldus novada pašvaldība aicina iedzīvotājus pieteikties darbam šādās Saldus novada pašvaldības pastāvīgajās komisijās:
- Administratīvā komisija
- Attīstības, pašvaldības mantas atsavināšanas un dzīvojamo māju privatizācijas komisija
- Budžeta un ekonomikas komisija
- Iepirkumu komisija
- Izglītības un jaunatnes lietu komisija
- Komisija darbam ar sabiedriskajām organizācijām un sadarbības partneriem
- Kultūras un tūrisma komisija
- Mājokļu jautājumu komisija
- Medību koordinācijas komisija
- Pedagoģiski medicīniskā komisija
- Sociālo jautājumu komisija
- Sporta komisija
- Starpinstitūciju sadarbības komisija sociālajam riskam pakļauto bērnu un jauniešu atbalstam
- Transporta kustības drošības komisija
Ar komisijas darbības sfērām un to darbu organizāciju var iepazīties pastāvīgo komisiju nolikumos pašvaldības mājas lapā zem sadaļas Dome – Komitejas un komisijas.
Interesentu ievērībai:
- Ar personas ievēlēšanas brīdi par pašvaldības pastāvīgās komisijas locekli, persona iegūst valsts amatpersonas statusu (tas nozīmē – būs VID jānorāda ikgadējie ienākumi, īpašumi, manta, radniecība u.c.), izņemot Izglītības un jaunatnes lietu komisiju, Kultūras un tūrisma komisiju, Sociālo jautājumu komisiju un Transporta kustības drošības komisiju.
- Pastāvīgo komisiju sēdes notiek darba dienās pašvaldības darba laikos.
- Darbs komisijās ir bez atlīdzības.
- Personai jābūt e-parakstam.
Lūgums interesentiem iesniegt motivētu pieteikumu darbam pastāvīgajās komisijās līdz 2025. gada 31. jūlijam personīgi, vai pa pastu Striķu ielā 3, Saldū, LV3801, vai iesūtot pieteikumus elektroniski uz e-pasta adresi: pasts@saldus.lv vai uz e-adresi: _DEFAULT@90009114646
VĒRŠAM IEDZĪVOTĀJU UZMANĪBU, KA ŠO KOMISIJU LOCEKĻIEM ATTIECAS ŠĀDAS VALSTS NORMATĪVO AKTU PRASĪBAS:
Administratīvā komisija – nepieciešams 1(viens) komisijas loceklis, kuram saskaņā ar valsts normatīvo aktu nosacījumiem ir izvirzītas šādas prasības:
“Administratīvās atbildības likums – 115.pants. Amatpersonas, kuras ir tiesīgas veikt administratīvā pārkāpuma procesu
(4) Administratīvā pārkāpuma procesu ir tiesīga veikt amatpersona, kurai ir augstākā izglītība vai – ja tā ir Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādes vai Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersona ar speciālo dienesta pakāpi, Militārās policijas amatpersona vai pašvaldības policijas amatpersona – vismaz vidējā izglītība”
“Bērnu tiesību aizsardzības likums – 5.¹ pants. Subjekti, kuriem nepieciešamas speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā
(1) Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā ir nepieciešamas:
7) pašvaldības administratīvās komisijas priekšsēdētājam, priekšsēdētāja vietniekam un locekļiem ….”
Iepirkumu komisija – komisijas loceklim jāatbilst šādām valsts normatīvajā aktā izvirzītajām prasībām:
“Publisko iepirkumu likums – 24.pants. Iepirkuma komisijas izveide
(1) Šā likuma 8. panta pirmās daļas 1., 2., 3., 4., 5. un 6. punktā minēto iepirkuma procedūru veikšanai un šā likuma 9. un 10. pantā minēto iepirkumu veikšanai pasūtītājs izveido iepirkuma komisiju. Komisijā iekļauj personas, kurām nav piemērots administratīvais sods par pārkāpumiem publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomā — tiesību izmantošanas aizliegums — aizliegums ieņemt amatus, kuru pienākumos ietilpst lēmumu pieņemšana publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomā vai iepirkuma līgumu, vispārīgo vienošanos, partnerības iepirkuma līgumu vai koncesijas līgumu noslēgšana, vai šā soda izpilde ir beigusies. Pasūtītājs pirms iepirkuma komisijas izveidošanas vai jauna locekļa iekļaušanas iepirkuma komisijā minēto informāciju par personu iegūst publikāciju vadības sistēmā”
Medību koordinācijas komisija – par komisijas locekli var būt:
“Saskaņā ar Ministru kabineta 2014.gada 26.maija noteikumu Nr.269 “Noteikumi par medījamo dzīvnieku nodarīto zaudējumu noteikšanu un medību koordinācijas komisijām”
3.punkts Komisijas sastāvā iekļauj pa vienam pārstāvim no attiecīgās pašvaldības, Valsts meža dienesta un Lauku atbalsta dienesta, kā arī pa vienam pilnvarotam pārstāvim no mednieku, lauksaimnieku un meža īpašnieku apvienības, kurā komisijas izveidošanas laikā ir vairāk nekā 200 biedru…”.
Pedagoģiski medicīniskā komisija – par komisijas locekli var būt:
“Saskaņā ar Ministru kabineta 2012. gada l6. oktobra noteikumu Nr.709 “Noteikumi par pedagoģiski medicīniskajam komisijām”
9.punkts … pašvaldības komisijas sastāvā iekļauj personas ar šādu kvalifikāciju:
9.1. komisijas vadītājam ir augstākā izglītība speciālajā pedagoģijā, izglītības psiholoģijā, klīniskajā psiholoģijā, logopēdijā vai pedagoģijā un vismaz triju gadu darba pieredze speciālajā pedagoģijā;
9.2. vismaz vienam komisijas loceklim ir maģistra grāds klīniskajā vai izglītības psiholoģijā (piektais profesionālās kvalifikācijas līmenis) un vismaz triju gadu pieredze izglītojamo intelektuālo spēju un emocionālā stāvokļa diagnostikā ar tiesībām lietot vismaz vienu no Latvijā adaptētajiem un standartizētajiem intelektuālo spēju testiem;
9.3. vismaz vienam komisijas loceklim ir augstākā izglītība logopēdijā un vismaz triju gadu darba pieredze logopēdijā;
9.4. vismaz vienam komisijas loceklim ir augstākā izglītība speciālajā pedagoģijā un vismaz triju gadu darba pieredze speciālajā pedagoģijā;
9.5. vismaz viens komisijas loceklis ir sertificēta ārstniecības persona (ārsts)”
Starpinstitūciju sadarbības komisija sociālajam riskam pakļauto bērnu un jauniešu atbalstam – par komisijas locekli var būt:
“Saskaņā ar Ministru kabineta 2017.gada 12.septembra noteikumu Nr.545 “Noteikumi par institūciju sadarbību bērnu tiesību aizsardzībā”
5.punktu Sadarbības grupas sastāvā iekļauj pārstāvjus no:
5.1. pašvaldības policijas vai Valsts policijas, ja pašvaldība nav izveidojusi pašvaldības policiju vai nav deleģējusi pašvaldības policijas uzdevumus citai pašvaldībai;
5.2. pašvaldības sociālā dienesta;
5.3. pašvaldības izglītības pārvaldes vai izglītības speciālistu;
5.4. bāriņtiesas.
6.punktu Pēc sadarbības grupas locekļu iniciatīvas sadarbības grupā var pieaicināt pārstāvjus no:
6.1. izglītības iestādēm;
6.2. bērnu aprūpes iestādēm;
6.3. ieslodzījuma vietām;
6.4. pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas;
6.5. pašvaldības administratīvās komisijas;
6.6. Valsts probācijas dienesta;
6.7. Valsts policijas;
6.8. nevalstiskajām organizācijām”