Jūrmalas muzejs piedāvā vasaras izstāžu ciklu, sniedzot daudzslāņainu ieskatu cilvēka garīgajā pasaulē un mākslas spēkā kā transformējošā pieredzē. Muzeja Kamīnzālē iekārtotā nelielā ekspozīcija “Džemma Skulme. Skatiens spogulī” ir cieņas apliecinājums māksliniecei un veltījums viņas simtgadei. Laikmetīgās mākslas izstādē “Magnētisms” muzeja otrā stāva zālēm cauri plūst vibrējošs neredzams magnētisks pavediens, kas veido saspēli starp mākslas darbiem, vēsturiskiem priekšmetiem, dzīvesstāstiem, noslēpumainām spējām un vasaras sapņiem piesātināto gaisotni.
Abas izstādes vieno ideja par mākslu kā spoguli – vienā gadījumā tas ir garīgs spogulis jēgpilnām sakritībām, otrā – kultūras un identitātes atspulgs, kas rosina skatītāju uz personīgu pārdomu un izaugsmes ceļu. Izstādes aicina skatītāju kļūt par daļu no lielāka stāsta, rezonējot ar vietas garu un kļūstot par magnētu garīgumam, atmiņām un nākotnes vīzijām.
Džemma Skulme. “Skats spogulī”
Džemmas Skulmes (1925–2019) simtgadei veltītā izstāde stāsta par mākslinieces apbrīnojamo spēju mainīties, neieslīgt atrastajos radošajos paņēmienos, domāt brīvi un oriģināli, nezaudējot savu māksliniecisko rokrakstu. Tā ir liecība viņas atvērtībai pret pasauli, jaunām idejām un risku, kā arī apliecinājums tam, ka radošums nav pakļauts vecumam – tas ir dzīvības turpinājums domāšanā un izpausmē. Izstādē izvijas arī Džemmas Skulmes ģimenes pavediens – apskatāmi viņas vecāku Martas Liepiņas-Skulmes un Oto Skulmes darbi un meitas Martas Skulmes bērnu dienu zīmējumi, kas kalpojuši par iedvesmas avotu izstādē skatāmajiem Džemmas Skulmes darbiem.
Izstāde uzdod jautājumu – kā mēs spējam mainīties, atjaunoties, augt? Džemma Skulme ar savu piemēru rādīja, ka mākslinieks nedrīkst kļūt par savu panākumu ieslodzīto. Viņas ceļš bija brīvs, drosmīgs un laikmetu pārvarošs – tieši tāpēc viņas māksla joprojām ir dzīva un aktuāla.
Izstādes kuratore – Inga Bunkše. Izstādē skatāmi darbi no mākslas centra “Zuzeum”, Andra Kļaviņa kolekcijas, Džemmas Skulmes fonda, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva.
Magnētisms
Laikmetīgās mākslas izstāde “Magnētisms” veidota kā saspēle starp mākslas darbiem, vēsturiskiem priekšmetiem, fotogrāfijām, faktiem un atmiņām, kas darbojas kā neredzams magnētisks pavediens, radot sinhronitātes ilūziju. Skatītājs aicināts ļauties smalkai, intuitīvai un kontekstuālai pieredzei, kurā mākslas darbi pievelk, provocē un rezonē ar sajūtām un laikmeta nospiedumiem.
Izstādē skatāmi mākslas darbi un vēsturiskie objekti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja, Rotko muzeja, Jūrmalas muzeja krājuma, Latvijas Mākslinieku savienības un mākslas centra “Zuzeum” kolekcijas, Beļēviču ģimenes, Andra Kļaviņa kolekcijas, Edgara un Katrīnas Jaunupu u. c. privātkolekcijām, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva.
Izstādē “Magnētisms” līdzās Leonīda Āriņa, Borisa Bērziņa, Andra Brežes, Kristapa Ģelža, Sigurda Vīdzirkstes, Viļņa Zābera u. c. darbiem no muzeju un privātajām kolekcijām skatāmi mākslinieku Aivara Benuža, Aigara Bikšes, Kristiana Brektes, Miķeļa Fišera, Andreja Granta, Tatjanas Krivenkovas, Pētera Līdakas, Ditas Lūses, Olgas Šilovas, Andreja Prigičeva, Paulas Zariņas-Zēmanes darbi.
Izstādi papildinās plaša muzejpedagoģiskā programma bērniem un pieaugušajiem.
Izstādes apskatāmas līdz 7. septembrim.