Jūrmalas Vaivaru pamatskola, Jūrmalas Bērnu un jauniešu centrs un Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrs ir saņēmis jaunu izglītojošu galda spēli “Bloomantic”, kuras pamatā ir daudzpusīgā intelekta teorija. Spēli varēs izmantot jaunieši, pedagogi, jaunatnes darbinieki arī savās izglītības iestādēs.
Spēle paredzēta jaunatnes darbiniekiem, pedagogiem un citiem speciālistiem, kas darbojas jaunatnes jomā, pašizpratnes veicināšanai iekļaujošā un rotaļīgā veidā. Tā ir balstīta uz amerikāņu psihologa Hovarda Gārdnera (Howard Gardner) teoriju (www.multipleintelligencesoasis.org), kas uzsver, ka cilvēku pasaules uztvere un talanti ir ļoti dažādi un ar IQ testu palīdzību ir iespējams noteikt tikai atsevišķus aspektus, nevis aptvert cilvēka intelektu kopumā, bet visi intelekta veidi ir vienlīdz vērtīgi.
Sadarbībā balstītā galda spēle “Bloomantic” rosina domāt, sajust un sadarboties, tā palīdz spēlētājiem izprast un attīstīt dažādos personības intelekta veidus – vizuāli telpisko, muzikālo, valodniecisko, ķermenisko, dabaspētniecisko, saskarsmes, pašizpratnes un loģiski matemātisko. Spēli varēs izmantot ne tikai darbā ar jauniešiem, bet arī pieaugušo izglītībā, mentālās veselības atbalstam, komandas saliedēšanai un neformālās izglītības sesijās. Tā radīta kā atvērts resurss, ko var pielāgot dažādām grupām un situācijām.
Izmantojot izveidoto rīku, tiek veicināta izziņa, ar rotaļu palīdzību sniedzot iespēju nepiespiestā vidē palīdzēt atraisīties personībai, atklāt savus un citu talantus un veidot izpratni par atšķirīgo, veidojot drošu telpu sarunām, atklāsmēm un iekļaušanai dažādu spēju un vecumu cilvēkiem.
Galda spēli “Bloomantic” izstrādājusi Jūrmalā reģistrēta nevalstiskā organizācija “Sarva” sadarbībā ar organizāciju “Jagadamba” (Sofija, Bulgārija). Šobrīd tā ir nodota nevalstiskās organizācijas sadarbības partneriem Latvijā – Jūrmalas Vaivaru pamatskolai, Jūrmalas Bērnu un jauniešu centram un Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centram –, kā arī citiem ekspertiem psiholoģijas un spēļošanas jomā, autisma organizācijai un Sofijas Universitātei Bulgārijā.
Galda spēle ir izstrādāta Eiropas Savienības līdzfinansētās programmas “Erasmus+” projektā “Journey of Multiple Intelligences – Play 2 Explore Life”. Latvijā programmas administrēšana tiek nodrošināta ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atbalstu.