Turpinās Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansētā projekta Nr. 2.3.2.1.i.0/1/23/I/CFLA/002 „Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās” īstenošana, ko veic Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību.
Projekta mērķis ir izveidot mūsdienīgu, elastīgu, ilgtspējīgu, uz mērķgrupas problēmu risinājumiem vērstu digitālā darba ar jaunatni sistēmu pašvaldībās, to sasaistot ar citiem pašvaldības pakalpojumiem, tajā skaitā e-pakalpojumu attīstību, un jauniešu vajadzībām, lai nodrošinātu jauniešiem plašas iespējas attīstīt un pielietot savas digitālās prasmes, jo īpaši jauniešiem ar ierobežotām iespējām, t.sk. jauniešiem no sociāli mazaizsargātām grupām, ievērojot viņu vajadzības.
Projekta mērķa grupa ir jaunieši (personas vecumā no 13 līdz 25 gadiem), tai skaitā jaunieši ar ierobežotām iespējām, pašvaldības iestāžu, jaunatnes organizāciju un organizāciju, kas strādā ar jauniešiem, darba ar jaunatni veicēji, pašvaldības kā sadarbības partneri un investīcijas pasākuma rezultātu ilgtspējas plānotāji.
Projektā sasniedzamie rādītāji:
- aktivitātēs iesaistīsies 221 jaunietis no Talsu novada;
- tiks izstrādāts digitālais rīks brīvprātīgā darba sistēmas ieviešanai pašvaldībā;
- tiks izstrādāts digitālais rīks piekļuves nodrošināšanai pakalpojumiem un vienlīdzīgu iespēju radīšanai jauniešiem ar ierobežotām iespējām;
- tiks izstrādāts digitālais rīks jauniešu sociālās, sabiedriskās un politiskās līdzdalības sekmēšanai un digitālai monitorēšanai pašvaldībā.
Projekta kopējās izmaksas ir 287200,00 EUR, Talsu novada pašvaldībai pieejamais Atveseļošanas fonda finanšu atbalsts ir 52622,63 EUR.
No 2025. gada 14. jūlijam līdz 2025. gada 16. jūlijam biedrība „Atbalsta un izaugsmes centrs „Alendum”” organizēja trīs dienu apmācības 20 Talsu novada jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem. Katru dienu aizvadītas 8 stundu nodarbības, kur jaunieši apguva tehnoloģijas un rīkus ar galveno uzsvaru uz video veidošanu. Nodarbību programmā tika iekļauta gan teorētiska informācija – video pamati, tehniskā teorija par ierīcēm, kompozīcija un tās ietekme uz skatītāja uztveri u.c. -, gan praktiska darbošanās – video montēšana, digitālo rīku lietošanas apmācības, gala produkta izstrāde un prezentācija. Tāpat projekta ietvaros no 2025. gada 4. augusta līdz 2025. gada 6. augustam paredzētas trīs dienu apmācības jauniešiem vecumā no 16 līdz 25 gadiem.
Atveseļošanas fonds (Recovery and Resilience Facility) ir EK centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021.-2027. gada plānošanas perioda ES daudzgadu budžetam. Tās mērķis ir atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi. No Atveseļošanas fonda Latvijas tautsaimniecībā līdz 2026. gada beigām paredzēts investēt 1, 97 miljardus eiro, īstenojot reformas un veicot investīcijas visos sešos Atveseļošanas fonda darbības virzienos: Klimats un enerģētika (tai skaitā REPowerEU), Digitālā transformācija, Nevienlīdzības mazināšana, Ekonomikas transfromācija, Veselība un Likuma vara.
Finansē Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.