Iedvesmojoši un vasarīgā liliju smaržā aizvadīti Bauskas novada svētki “Zem zelta ozola zariem”. Lilijas zieds bija īpaši izcelts gan svētku noformējumā gan caurviju motīvos.
Gaidot novada svētkus, pašvaldība aicināja novada izglītības iestādes iesaistīties radošo darbu konkursā “Liliju stāsti”, attēlojot lilijas. Tajā piedalījās 170 skolēni no 5 līdz 18 gadiem, veidojot darbus dažādās vizuālās mākslas tehnikās un sacerot prozas un dzejas īsdarbus, kuros galvenā tēma – lilijas zieds. Konkursa mērķis bija ļaut skolēniem ne tikai iepazīt un interpretēt lilijas un ozola simboliku, bet arī radīt unikālus stāstus, dzeju vai vizuālus darbus, kas iedzīvina Vecumnieku pagasta vēsturi un stāstus.
Veikumu vērtēja komisija, kurā strādāja mākslinieki Tatjana Paļčuka-Rikāne, Gatis Zotovs, Izglītības nodaļas vadītājai Baiba Šumina, Kultūras nodaļas vadītāja Vita Morkūna un Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laurai Ārente. “Darbu vērtēšana bija ne vien gods, bet arī liels izaicinājums. Katra rindiņa, katrs zīmējums bija kā neliels lodziņš bērna vai jaunieša pasaulē – pilnā ar iztēli, emocijām un pārdomām,” atzīst V.Morkūna.
Rezultātā trīsdesmit bērnu darbi (14 radoši teksti un 16 vizuāli darbi) veidoja novada svētku simbolam – lilijai- veltītu ilustrētu brošūru “Liliju stāsti”.
Uz brošūras vāka – Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas (MMS) audzēknes Annas Vagas (pedagoģe Anda Sproģe) gleznotā lilija.
Radošo darbu autori tika sveikti novada svētkos,19. jūlijā, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas pagalmā, dāvinot brošūru un pateicību. “Katrs darbs – liels vai mazs, krāsains vai melnbalts, dzejisks vai prozaisks – ir solis tuvāk izpratnei par pasauli un sevi,” saka Vita Morkūna.
“Patiess prieks par bērnu un jauniešu aktīvu iesaisti šajā iniciatīvā. Liels paldies pedagogiem, kas ne tikai iedrošināja atklāt talantu daudzpusību, bet arī bija klātesoši darbu tapšanas procesā – iesakot un iedrošinot. Visvairāk vizuālo darbu konkursā saņemts no Uzvaras pamatskolas, Bauskas pilsētas pamatskolas, Vecumnieku un Bauskas MMS, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Skaistkalnes vidusskolas, Vecumnieku vidusskolas un Pilsrundāles vidusskolas. Konkursā darbi tika iesniegti arī no Iecavas vidusskolas izglītojamajiem un Bauskas Bērnu un jauniešu centra. Savukārt literārie darbi tika saņemti no Iecavas vidusskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Codes pamatskolas, Bauskas pilsētas pamatskolas un Pilsrundāles vidusskolas.
Ja runājam par pedagogiem – tad absolūts līderis ir pedagoģe Daiga Sējēja, kuras vadībā tika izgatavots un iesniegts visvairāk darbu. Paldies pedagoģei par tik lielu atbalstu saviem izglītojamiem!” vērtē B. Šumina.
Viņa atzīst, ka šoreiz stāsts varbūt ne tik daudz par skaitlisko dalību, bet gan par ideju un motivāciju piedalīties. Konkurss parādīja to, ka mūsu novadā ir daudz talantīgu bērnu un jauniešu, kas savu brīvo laiku velta dažādiem mākslas žanriem Tie ir bērni un jaunieši, kas vēlas šo pasauli padarīt skaistāku, savu skatījumu un vērtības paužot mākslā, dzejā, prozā un citos mākas žanros.
Dalība konkursā veicinājusi interesi par sava novada kultūrvēsturisko mantojumu.
“Darbi bija ļoti daudzveidīgi – no trausliem, sapņainiem stāstiem līdz asprātīgiem un krāsainiem mākslas darbiem, kas lika smaidīt. Taču visus vienoja viens – patiesa vēlme izteikt sevi,” vērtē V.Morkūna.
Pašvaldība pateicas un sūta visskaistākos liliju ziedus dalībniekiem un pedagogiem. Turpiniet rakstīt. Turpiniet zīmēt. Turpiniet meklēt un radīt.