[ad_1]
10.jūlijā Gulbenes novada pašvaldība ikvienu interesentu aicināja uz diskusiju par peldošās salas izveidi Dzirnavu dīķī Gulbenē.
Klātesošajiem šī bija iespēja atskatīties uz Dzirnavu dīķa vēsturiskajiem faktiem un aplūkot pagājušā gadsimta fotogrāfijas, kuras stāsta gan par Gulbenes alus brūža ēku kompleksu, gan pašu Dzirnavu dīķi un cilvēku dzīvi pie tā. Prezentāciju sagatavoja Ineta Bauere, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja Vēstures nodaļas vadītāja.
Savukārt Laima Šmite-Ūdre, Gulbenes novada Centrālās pārvaldes Īpašumu pārraudzības nodaļas ainavu arhitekte informēja par pēdējos 5 gados īstenotajām aktivitātēm dīķa teritorijā: veikta dīķa ainaviskās telpas izpēte, apzināts teritorijas pielietojums, notikušas trīs sakopšanas talkas, trīs tikšanās ar iedzīvotājiem, turpinās darbs investīciju piesaistē.
Latvijas Hidroekoloģijas institūta speciāliste Jana Švinska informēja par iecerētās peldošās salas koncepciju un tās lomu – sala būs kā bioloģiskās daudzveidības veicinātāja un cilvēka radītā piesārņojuma mazinātāja. Tāpat institūta pārstāve pastāstīja par pieredzi peldošo salu ierīkošanā Igaunijas pilsētā Rakverē un Pormujarv ezerā.
Par bioloģisko daudzveidību Dzirnavu dīķī pastāstīja Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāve Antra Stīpniece. Viņa iepazīstināja ar dīķī novērotājām putniem un to sugām. Dzirnavu dīķī mīt gulbji, meža pīles, prīkšķi, gaigalas, lauči, ūdensvistiņas, upes tilbītes, niedru stērstes, ceru ķauķi, baltās cielavas, zivju gārņi, sudrabkaijas, pelēkās vārnas un baltie stārķi.
Noslēgumā klātesošie tika iepazīstināti ar peldošas salas ideju, kādu to iecerēts izveidot tieši Dzirnavu dīķī. Par salas koncepciju stāstīja Mētra Augškāpa un Egita Fabiane, uzņēmuma “ALPS ainavu darbnīca” pārstāves.
Diskusijas dalībniekiem bija iespēja uzdot jautājumus, uz kuriem atbildes sniedza lektori.
Paldies ikvienam, kas ir ieinteresēts pilsētvides sakārtošanā un jaunas rekreācijas zonas izveidē pilsētā.
Projektu “BioFloat” (EE-LV00026) finansē Interreg VI-A Igaunijas – Latvijas programma 2021.-2027.gadam.
[ad_2]
Source link