[ad_1]
15. augustā norisinājās ikgadējais SIA “ZAAO” vēstnieku iedvesmas forums vides izglītībā, kurā piedalījās 53 ZAAO vēstnieki – izglītības iestāžu pārstāvji, tostarp Siguldas novada pirmsskolas izglītības iestādes “Ezerciems” pārstāvji. Pasākuma laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar “ZAAO” vides izglītības piedāvājumu jaunajam 2024./2025. mācību gadam, kā arī guva vērtīgu pieredzi un iedvesmu vides izglītības darbā jaunajai sezonai no citiem jomas ekspertiem.
“ZAAO” organizētajā ikgadējā pasākumā pedagogi tiekas, lai uzzinātu aktuālo informāciju par vides izglītības iespējām “ZAAO”, kā arī lai dalītos savā pieredzē un smeltos iedvesmu no citu labās prakses piemēriem.
Pirmsskolas un skolas pedagogiem bija iespēja pasākuma laikā izspēlēt un praktiski pašiem iepazīties ar dažādām metodēm, kas noderēs darbā ar bērniem un jauniešiem mācību procesu papildināšanai par tēmām: atkritumi, aprites ekonomika, dabas aizsardzība, klimata pārmaiņas, dizains un ilgtspēja, atkritumu apsaimniekošana. Foruma laikā skolas pedagogiem bija iespēja uzzināt vairāk par klimata pārmaiņu izaicinājumiem, kā arī praktiski darboties, izmēģinot kāršu spēli “Klimats sauc!”, ko pedagogiem demonstrēja biedrība “Zaļā brīvība”. Spēli tālāk pedagogi varēs izmantot savā darbā ar jauniešiem, lai veicinātu viņu izpratni par ikdienas rīcību ietekmi uz klimata pārmaiņām.
Foruma laikā bija arī tikšanās ar pārstāvjiem no Vidzemes plānošanas reģiona, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un citām pašvaldībām, kas pedagogiem pastāstīja par sadarbības iespējām un to veidošanu bērnu un jauniešu izglītošanas jomā.
Kā iedvesmu gan sev pašiem, gan iespēju to pārņemt arī ikdienas mācību darbā, pedagogiem bija tikšanās ar stilisti Inetu Zariņu, kas pastāstīja, kā mazināt tekstila atkritumus, pareizi plānojot savu kapsulas garderobi.
“ZAAO” vēstnieku loma ir neaizvietojama vides izglītības veicināšanā. Viņi savās darba vietās ir vieni no galvenajiem cilvēkiem, kas rosina pārējos kolēģus un skolas saimi iesaistīties vides izglītībā, pat to integrējot un ieviešot mācību procesā.
© www.sigulda.lv
[ad_2]
Source link