[ad_1]
Aizkraukles novada pašvaldība aicina pieteikties pasniedzējus mentorus dalībai projektā “Sabiedrības digitālo prasmju attīstība”. Līdz 2026. gada martam plānots apmācīt 626 novada iedzīvotājus vecumā no 16 līdz 74 gadiem, kuriem nav digitālo prasmju vai arī prasmju līmenis ir zems.
Projekta mērķis ir veicināt digitālo pašapkalpošanās prasmju attīstību un personu veiksmīgāku iekļaušanos sabiedrībā, tostarp nodarbinātībā, ikdienas sadzīves jautājumu mūsdienīgā risināšanā. Iedzīvotāji digitālās pamatprasmes varēs apgūt bez maksas.
Lai īstenotu projektu, pašvaldība izsludina pasniedzēju mentoru atlasi. Pretendentiem jābūt vēlmei un iespējai elastīgi strādāt dažādos darba laikos (individuāli vienojoties ar pašvaldību), spējai uzņemties līdzatbildību par iedzīvotāju iedrošināšanu, motivēšanu mācīties un iegūt zināšanas un prasmes apliecinošu sertifikātu.
Galvenie pienākumi:
- nodrošināt mācības novada iedzīvotājiem digitālo pašapkalpošanās prasmju kompetenču attīstībai klātienē vai tiešsaistē;
- piedalīties Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajās mentoru mācībās un pasākumos (reizi ceturksnī).
Darbības laiks ‒ no 2024. gada novembra līdz 2026. gada martam, slēdzot līgumu un saņemot projektā paredzēto atalgojumu.
Nepieciešamās kvalifikācijas prasības:
- vidējā vai vidējā profesionālā izglītība;
- pieredze pieaugušo mācību vadīšanā vai mentora darbā ar pieaugušajiem (piemēram, lekciju un nodarbību vadība augstskolās vai koledžās, formālo vai neformālo mūžizglītības kursu, interešu izglītības nodarbību vadība, mentora, personīgās izaugsmes trenera (kouča) vai brīvprātīgā darba pieredze nevalstiskajās organizācijās);
- mācību programmu saturam atbilstošas tehniskās zināšanas – nepieciešama izpratne par mācību tēmu aprakstā iekļautajiem digitālajiem risinājumiem, pieredze un labas prasmes to lietošanā;
- valsts valodas zināšanas augstā (vismaz C1) līmenī;
- angļu valodas zināšanas vidējā (vismaz B1) līmenī (lai spētu izskaidrot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pamatterminus un palīdzētu apgūt iemaņas, izmantot tos digitālos rīkus un risinājumus, kas nav latviešu valodā);
- augsta līmeņa komunikācijas un sadarbības prasmes (saziņa dažādu sociālo grupu izglītojamajiem, tostarp ar dažādu izglītības līmeni, sociālo pieredzi, kā arī ar invaliditāti, īpaši nozīmīgas spējas attiecībā uz starppaaudžu komunikāciju).
Pieteikšanās:
CV un izglītību apliecinošus dokumentus līdz 2024. gada 8. novembrim aicinām sūtīt elektroniski e-pastā: aiic@aizkraukle.lv ar norādi “Mentors VARAM projektam”.
Papildu informācija pa tālruni +371 26099259.
Projekts tiks īstenots Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna investīcijas 2.3.2.1.i. ietvaros sadarbībā ar Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju.
[ad_2]
Source link