Piešķirot 56 100 eiro, projektu īstenošanai finansiālu atbalstu saņēma 23 projekts. Visi apstiprinātie projekti ir veiksmīgi ieviesti, sniedzot nozīmīgus ieguvumus Zemgales kultūras dzīvē.
„Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programma 2024” bagātinājusi kultūras pieejamību un daudzveidību reģiona teritorijā, piedāvājot kvalitatīvās un daudzveidīgās kultūras pieredzes. Ar programmas atbalstu tika veicināta profesionālās mākslas pieejamība, kultūras mantojuma saglabāšana, izpēte un zināšanu nodošana nākamajām paaudzēm.
Pateicoties īstenotajiem projektiem, izskanējuši 7 koncerti. Piemēram, Īlē bija iespēja dzirdēt visu Johana Sebastiana Baha partitu un sonāšu pirmatskaņojumus Zemgalē izcilās vijolniece Kristīnes Balanas izpildījumā. Noorganizēti 4 festivāli un 8. Starptautiskais kapelu saiets “Lai sasaucamies, lai dziedam!”.
Tāpat nodrošināta kultūras mantojuma saglabāšana, restaurācija un izpēte, jauniegūtās informācijas apkopošana, kultūrvēsturisko objektu ekspozīciju papildināšana, kā arī izstrādātas 2 jaunas muzejpedagoģiskās programmas. Izgatavoti vai restaurēti muzeja eksponāti. Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā izstādīta Zemgaļu sētas rekonstrukcijas replika. Savukārt Bauskas pils muzejā atjaunota un izstādīta eksponēšanai 17. gs. lafete.
Veikta 4 jaunu Zemgalei raksturīgu rotaļu atjaunošana un izveidoti video. Projektā radītie ieraksti ir pievienoti vietnē www.rotalspele.lv. To izpildītāji – Latvijas Universitātes deju folkloras kopas DANDARI dejotāji.
Iepriekšējās programmas ietvaros tika veikti pētījumi par metāla kroņu tradīcijām 54 Zemgales kapsētās un atrasti četri metāla kroņi, kurus būtu iespējams restaurēt. Turpinot iepriekšējos gadā aizsāktās aktivitātes, veikta 4 metāla kapu kroņu restaurācija. Restaurētie kroņi iekļauti Dobeles novada muzeja pamatkrājumā un ievietoti Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogā. Izdoti 2 grāmatu pirmizdevumi – Brigita Ducmane ”Zelta Elze- zudušās Jelgavas meita” (600 eks.) un rakstu krājums ,,Latvijas vēsturiskā zeme Zemgale’’ (1000eks.), noorganizēti grāmatu atklāšanas svētki. Kā arī sadarbojoties Jelgavas Pilsētas bibliotēkai un Jelgavas novada bibliotēkām, jau divdesmit trešo gadu grāmatu mīļiem tika organizēti ikgadējie “Grāmatu svētki” Jelgavas novadā.
Izmantojot dzimtu īpašumā esošās vēsturiskās liecības, Penkulē tika piedāvāts pasākumu cikls. Atainota un popularizēta Penkules kultūrtelpas savdabība un procesi, papildus nodrošinot iespēju apmeklētājiem baudīt kvalitatīvu un mūsdienīgu mākslu un kultūru.
Lai veicināta nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm, uzsākta kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanas spēles izstrāde.
„Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programma 2024” turpina apliecināt savu nozīmīgo ieguldījumu reģiona kultūras un mantojuma saglabāšanā.