Nodarbinātajiem un pašnodarbinātajiem līdz 12. februārim ir iespēja pieteikties profesionālās tālākizglītības programmām, kur izmaksu lielāko daļu sedz no Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) un valsts budžeta finansējuma. Platformā www.stars.gov.lv ir pieejams paplašināts mācību piedāvājums.
Jaunais piedāvājums ietver iespēju apgūt profesionālās tālākizglītības programmas ar 5% personas līdzmaksājumu. Turpinās arī pieteikšanās izglītības programmām, kas ļauj apgūt darba tirgū aktuālas profesijas, pilnveidot profesionālās kompetences un uzlabot digitālās prasmes.
Otrajā mācību uzaicinājumā izglītības iestādes no dažādiem Latvijas reģioniem piedāvā jaunas profesionālās tālākizglītības programmas, kas sniedz iespēju iegūt profesionālo kvalifikāciju septiņās dažādās profesijās. Ir iespējams pieteikties vairākās profesionālās tālākizglītības programmās, kas ļauj apgūt darba tirgū aktuālas profesijas. Papildus tam, var pilnveidot esošās vai apgūt jaunas prasmes kādā no profesionālās izglītības moduļiem, moduļu kopām vai studiju kursiem un studiju moduļiem. Atkarībā no izglītības satura, mācības notiks attālināti, klātienē vai daļēji attālināti.
Mācībām var pieteikties ikviens nodarbinātais vai pašnodarbinātais vecumā no 18 gadiem ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību. Prioritāri projektā būs aicināti iesaistīties nodarbinātie ar pabeigtu vai nepabeigtu pamatizglītību vai vispārējo vidējo izglītību, nodarbinātie vecumā no 50 gadiem, kā arī bēgļi un personas ar alternatīvo statusu, piedāvājot apgūt labāk apmaksātas un pieprasītas profesijas atbilstoši darba tirgus prasībām.
Nodarbinātā līdzmaksājums būs 5% profesionālās tālākizglītības programmās, 10% profesionālās izglītības moduļos un moduļu kopās, 30% studiju kursos un moduļos. Personām no trūcīgām vai maznodrošinātām mājsaimniecībām mācības ir bez maksas.
Lai pieteiktos mācībām, platformā www.stars.gov.lv personai jāizveido individuālais mācību konts. Tajā būs iespēja uzkrāt informāciju par iepriekš iegūto izglītību un profesionālo pieredzi, iegūtajiem izglītību apliecinošiem dokumentiem, izveidot individuālo mācību ceļu un sekot tā izpildei, novērtēt savas digitālās un citas prasmes, kā arī pieteikties kādai no piedāvātajām izglītības programmām.
Projektu īsteno Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra, pašvaldības ir projekta sadarbības partneri.
Sagatavoja: Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
Centrālās administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste