14. februārī plkst. 16.00, Talsu novada muzejā tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesora Ervina Pastora mākslas izstāde „Izstāde Nr. 1 – Zīmējumi un dizains”. Tā būs apskatāma līdz 6. aprīlim. Izstādes ietvaros plānotas divas dizaina meistardarbnīcas, par tām tiks izziņots drīzumā!
„Izstāde Nr. 1 – Zīmējumi un dizains” veltīta mākslas radošajam procesam – zīmēšanai kā ideju iedvesmotājai un valodai, kas savieno mūs visus.
Zīmēšana ir pirmais solis ceļojumā uz ideju realizāciju. Katrs dizaina projekts sākas ar skici. Skicei ir jābūt tik viegli nolasāmai, lai, uz to skatoties, tajā redzamo var uztvert kā reāli pastāvošu. Katra zīmējuma konstrukcija un proporcijas ir būtiskas, lai nodrošinātu precīzu vīziju. Šī precizitāte ir pamats, uz kura balstās katra veiksmīga dizaina attīstība.
Zīmēšana, savukārt, ir universāla valoda, kas ļauj sazināties starptautiski. Visā pasaulē studenti zīmē līdzīgus uzdevumus neatkarīgi no ģeogrāfijas un kultūras. Zīmēšana no dabas vai fotogrāfijām, izmantojot dažādas tehnikas un papīra toņus, ir veids, kā izpaust domas un idejas.
Radošums un amatniecība ir ikdienas prakse, kas prasa rūpīgu pieeju. Katru dienu ir jāmācās un jāstrādā, jo pat viena izlaista diena var novest pie meistarības zuduma. Šo sava darba filozofiju Ervins Pastors ir pilnveidojis, mācoties zīmēšanu pie Vitālija Karkunova tagadējā Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, tautā sauktajā par „lietišķajiem”. Citējot izstādes autoru: „Pasniedzējs, kuru mēs savā starpā saucām par „Vitaļiku”, ar savu klātbūtni stundās, kas piepildītas ar komentāriem un kritiku, padarīja mūs spēcīgākus. Uzdevumi sekoja viens otram, liekot mums attīstīt prasmes, kas nepieciešamas, lai ieraudzītu gaismēnu nianses vai attēlotu metāla materialitāti, izmantojot dažādas formas un objektus.” Radošums tiek veidots ar katru skici – tikai darot un pilnveidojot savas prasmes var sajust un redzēt, kas strādā un kas ne.
Ervins Pastors (1974) ir Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas docētājs. Dzimis un skolojies Tukumā, apguvis mākslu Rīgas lietišķās mākslas un dizaina koledžā un Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina katedrā. Ilgstoši strādājis par dizaineri mēbeļu ražošanas uzņēmumos SIA „Sāga Group” un „Malteks”. Viņu interesē dizaina domāšana, izglītība, projektēšana un sadarbība ar ražotājiem.