27. maijā plkst. 13.00 Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēkā tiks atklāta Ziedoņa lasītava. Pasākumā piedalīsies Ziedoņa muzeja vadītājs Jānis Holšteins-Upmanis.
Jaunizveidotajā lasītavā Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēkā apmeklētāji aicināti pakavēties, lai smeltos iedvesmu no izcilā latviešu dzejnieka un domātāja – Imanta Ziedoņa. Lasītavā būs pieejami Ziedoņa darbi un skatāmas īpašas izstādes, kas palīdzēs sajust dzejnieka domas un pasaules redzējumu, īpašs akcents telpā – galds, kura virsmas dizainā attēloti Ķemeros radītā Imanta Ziedoņa dzejoļu krājuma “Motocikls” motīvi. Lasītavas telpu varēs izmantot gan kā kluso lasītavu, gan kā individuālu darba vietu.
Ziedoņa lasītavas atklāšanā bibliotēkā viesosies Jānis Holšteins-Upmanis. Klātesošie dzirdēs stāstījumus no Ziedoņa muzejā pērn tapušās programmas “Vakarēšanas”, kas divos atšķirīgos formātos stāsta par diviem Imantiem – garīgo un amizanto.
Kultūrtūrisma maršruts “Noķer Ziedoni!”
Imanta Ziedoņa vārds Ķemeru bibliotēkai tika piešķirts 2023. gadā, kad tapis arī interaktīvs kultūrtūrisma maršruts pa dzejnieka Imanta Ziedoņa bērnības un jaunības takām Jūrmalā, Lapmežciemā, Engurē un Tukumā, kas aicina iepazīt dzejnieka dzīves gājumu, personību un daiļradi.
Maršruta kopējais garums ir 111 kilometri, apļveida maršrutā iekļauti 17 pieturas punkti. Ikviens ceļotājs var izvēlēties, kā veikt šo ceļojumu – braukt ar velosipēdu, motociklu, automašīnu vai, ieplānojot garākas brīvdienas, izstaigāt Ziedoņa takas kājām.
Maršruta interaktīvā daļa ir krustvārdu mīkla, kurā iekļauti 17 jautājumi – viens jautājums katrā no pieturas punktiem. Atbildes uz jautājumiem var atrast, maršruta kartē atzīmētajā pieturas punktā savā viedtālrunī noskenējot QR kodu un noklausoties konkrētajam ceļa posmam atbilstošo audioierakstu.
Maršruta Jūrmalas posmā iekļauta Alberta Kronenberga Slokas bibliotēka, Kauguru Kultūras nams, Ķemeru ūdenstornis un Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēka. Pēc atzīmēm maršruta kartē var uzmeklēt Ķemeru bibliotēkas veco ēku, kurā Ziedonis strādājis, un māju, kurā dzejnieks ar ģimeni savulaik dzīvojis, kā arī Ķemeru staciju un Ķemeru parku, kas pieminēti atmiņu stāstos.