[ad_1]
Dabasgāzes sadales sistēmas operators AS “Gaso” no jūnija līdz novembrim Jūrmalā veiks dažādus gāzes apgādes sistēmas rekonstrukcijas darbus.
Lai uzlabotu gāzes apgādes stabilitāti Dzintaru apkaimē, šomēnes uzsāks skapjveida gāzes regulēšanas punkta (SGRP) izbūvi Nomales ielā. Notiks rakšanas darbi un pazemes gāzesvada izbūve.
Jūlijā veiks pazemes gāzesvadu hidroslēga nomaiņu uz bezaku noslēgierīci Jaunjelgavas ielā. Tiks atrakts pazemes gāzesvads un veikti montāžas darbi; darbu plānots paveikt 3 – 4 darba dienās. Šī projekta realizācija paaugstinās gāzapgādes drošību mazstāvu dzīvojamo māju kvartālā Bulduros.
Tāpat jūlijā plānots izbūvēt pazemes sadalošā gāzesvada noslēgierīci Ezeru ielā Mellužos, veicot rakšanas darbus, kurus plāno paveikt divās darba dienās. Par gāzes padeves pārtraukumu uz būvdarbu laiku iedzīvotājus informēs piecas dienas pirms darbu uzsākšanas. Noslēgierīces izbūve paaugstinās gāzapgādes drošību.
No jūlija līdz oktobrim plānots veikt gāzes ievadu virszemes daļu rekonstrukciju vairākām daudzdzīvokļu ēkām; rakšanas darbi nav paredzēti. Par gāzes padeves pārtraukumu uz būvdarbu laiku iedzīvotājus informēs piecas dienas pirms darbu uzsākšanas.
No jūlija līdz novembrim paredzēta vidējā spiediena sadales gāzesvada izbūve Bulduru prospektā no 12. līnijas līdz 13. līnijai. Notiks lokāli rakšanas darbi un pazemes gāzesvada izbūve, izmantojot beztranšeju metodi.
Kāpēc jāmaina vai jālikvidē hidroslēgi un kondensātsavācēji un jāveic dzīvojamo māju ievadu rekonstrukcija?
Veicot gāzesvadu aku, tajās uzstādīto noslēgierīču, kā arī virszemes noslēgierīču apsekošanu, visai bieži konstatē dažādu veidu bojājumi, ko nekavējoties novērš. Ja remontdarbus veikt nav iespējams, lemj par noslēgierīču nomaiņu vai likvidāciju.
Pakāpeniski tiek realizēta arī padomju laikā uzstādīto kondensāta savācēju un hidroslēgu demontāža, to vietā uzstādot bezaku noslēgierīces. Zema spiediena gāzapgādes sistēmā uzstādītie hidroslēgi tiek izmantoti dabasgāzes padeves pārtraukšanai, bet kondensātsavācēji – gāzesvados esošā šķidruma savākšanai. Hidroslēgs kā noslēgierīce ir salīdzinoši droša, taču pats noslēgšanas process ir sarežģīts – tā laikā sistēmā var iekļūt ūdens, kas var traucēt gāzapgādes sistēmas darbību. Bez tam, kas nav mazsvarīgi: hidroslēga ekspluatācija, salīdzinot ar bezaku noslēgierīci, ir visai dārga.
Kāpēc jāveic dzīvojamo māju ievadu rekonstrukcija?
Mūsdienu tehnoloģijas un kvalitātes prasības šāda veida tīkla ierīcēm ir krietni augstākas, līdz ar to jauni ievadmezgli viennozīmīgi ir drošāki, jo samazinās gāzes noplūdes iespēja.
Daudzas ierīces ir izbūvētas pirms vairākiem desmitiem gadu un ir nokalpojušas. Veicot plānveida gāzesvadu tehnisko uzraudzību, izvērtējot konstatētos defektus, bojājumus un tīkla ierīču kopējo stāvokli, AS “Gaso” meistari dažkārt pieņem lēmumu veikt pilnīgu ierīces nomaiņu vai pārbūvi, jo kārtējais remonts var būt ne tikai saimnieciski nelietderīgs, bet pat tehniski neiespējams.
[ad_2]
Source link