[ad_1]
12. jūnijā Ogres 1. vidusskola rīkoja pedagogu profesionālās pilnveides metodisko konferenci “(IZ)AUGSME”, kurā sadarbības partneri no Babītes vidusskolas, Dobeles sākumskolas, Jaunciema pamatskolas, Vecumnieku vidusskolas un Ogres 1. vidusskolas savstarpēji dalījās pieredzē, labās prakses piemēros, kā arī diskutēja par iekļaujošās izglītības jautājumiem, kas vispārizglītojošo skolu pedagogiem pilnveidoja izpratni par dažādām metodēm un rīkiem iekļaujošas izglītības īstenošanai.
Konferenci aizsāka izglītības tehnoloģiju uzņēmuma Datorium dibinātāji Anžela Džafarova un Eļčins Džafarovs, kas dalījās ar pieredzi, kā skolotāji mākslīgā intelekta rīkus var izmantot mūsdienīgā izglītības procesā, kā veidot mācību materiālus dažādos mācību priekšmetos, izmantojot mākslīgā intelekta iespējas?
Darbs turpinājās vairākās tematiskajās grupās, kurās diskusijas turpinājās par sadarbību ar vecākiem, kuru bērniem ir nepieciešams dažāda veida atbalsts, kā arī par speciālo izglītības programmu īstenošanu, iekļaujot izglītojamos vispārizglītojošajās klasēs.
Vienā no darba grupām pieredzē dalīties bija aicināti arī pedagogi no Dobeles sākumskolas. Direktore Vivita Dolotova klātesošos īsumā iepazīstināja ar Dobeles pilsētu, ieskicēja tās ievērojamākās vietas, radīja priekšstatu par Dobeles sākumskolu. Savukārt, direktores vietnieces Daiga Čuhnova un Sandra Krieva dalījās pieredzē par dažādām inovatīvām darba metodēm, kas skolā līdz šim ir ieviestas un pārbaudītas, kas veidojušas pārliecību metožu lietderībai un rezultativitātei. Vienlaikus kolēģes dalījās pieredzē par pārbaudītām vērtībām sadarbībai ar vecākiem.
Visemocionālākais bija skolotājas Ivetas Stankevičas stāsts par skolas kolektīva uzdrīkstēšanos, uzņēmību, atbildību, nenogurstoši atbalstošu palīdzību un ieinteresētību darbā ar skolēnu, kam skolas kolektīvā bija jāiekļaujas ar vairākiem nopietniem fiziskiem traucējumiem. Stāstījumā skolotāja neslēpa savu un kolēģu prieku par katru darbā ar bērnu sasniegto progresa pazīmi, vienlaikus viņa atzina arī reizēm sajustos bezcerības mirkļus, kas tomēr izrādījās kā motivācija turpmākajam darbam.
Konferencē kolēģi šo stāstu vēl un vēl apbrīnoja, īpaši novērtējot skolas kolektīva ieguldījumu, kas apliecināja, ka skolas vērtība ir bērns un tā izaugsmei visnepieciešamākā ir cieša sadarbība ar vecākiem.
Dienas izskaņā starptautiskā eksperte, komunikācijas, mentoringa un koučinga koordinatore Madara Spurava, Montesori izglītības metodes piekritēja, kas dalījās pieredzē par pozitīvi sociāli emocionālās mācību vides veidošanu, savu uzstāšanos beidza, veltot vārdus Dobeles sākumskolai: “Tāda skola ir tikai viena mūsu lielajā pasaulē!”
Pēc konferences atliek vien apbrīnot pedagogu ieguldīto darbu, ko vispārizglītojošās skolas veic iekļaujošas izglītības īstenošanā. Un paldies kolēģiem no Ogres, kas mūs uzaicināja dalīties pieredzē, kas šoreiz daudziem kolēģiem bija iedvesmas avots turpmākajam darbam.
Informāciju sagatavoja Dobeles novada Izglītības pārvalde
Foto no Izglītības pārvaldes arhīva
[ad_2]
Source link