[ad_1]
No 7. līdz 12. jūnijam Romā, Itālijā, norisinājās Eiropas čempionāts pieaugušajiem vieglatlētikā, kurā Latviju pārstāvēja 12 sportisti, tostarp Salaspils sporta skolas audzēknis Sandis Dzenītis.
Lai nokļūtu uz Eiropas čempionātu, Sandim bija nepieciešams izpildīt čempionāta kvalifikācijas normatīvu vai kvalificēties pēc ieņemtās vietas Eiropas rangā. Uz kvalifikācijas normatīva izpildes datumu 26.05.2024 Sandis ieņēma 30.vietu rangā, kas deva ceļazīmi uz sapņa piepildījumu – debiju Eiropas čempionātā pieaugušajiem.
Sandis Dzenītis, izpildot lēcienu trīssoļlēkšanā Eiropas čempionātā 08.06.2024, Romas Olimpiskajā stadionā.
8. jūnijs Eiropas čempionātā Romā bija Latvijas vieglatlētu debitantu diena. Kā pirmais dienas pirmajā pusē startēja mūsu trīssoļlēcējs Sandis Dzenītis. Pērnā gada Eiropas junioru (U23) čempionāta 5.vietas ieguvējam un 16.00m tāla lēciena īpašniekam starts Romā jau bija kā nākamais solis uz vēl augstākām virsotnēm sportā nu jau pieaugušo vecuma grupā. Tā kā sacensību sezona vēl tikai sākumā un startu nav bijis daudz šī gada labākais sasniegums trīssoļlēkšanā līdz Eiropas čempionātam bija 15,39m sasniegts SELL spēlēs Birštonā, Lietuvā. Savukārt Eiropas čempionātā Sandis spēcīgā konkurencē uzlaboja savu sezonas rezultātu – trešajā lēcienā sasniedzot 15,45m atzīmi un ierindojās 26.vietā Eiropā.
Sandis Romā kopā ar savu vistuvāko atbalsta komandu: treneri Aigaru Feteri, kā arī saviem vecākiem –Ieviņu Dzenīti un Ivaru Dzenīti.
Intervijā ar Sporta studijas LTV7 žurnālistu Andri Auziņu Sandis Dzenītis atklāj, ka uz papīra rezultāts patiešām tāds arī ir – sezonas labākais rezultāts (SB), bet ņemot vērā treniņprocesu, kāds tika aizvadīts, varēja lēkt 16,00m, jo ar treneri Aigaru Feteri tika strādāts pietiekami daudz, lai to sasniegtu. Romā bija ideāla atmosfēra, kā arī motivācija pavisam cita tāda mēroga sacensībās, bet šoreiz ieskrējiens pievīla. Vēl Sandis komentēja, ka segums atgādināja veco Rīgas manēžu, bet nebija tik atsperīgs. Romā lēkšanas sektorā bija sajūta, ka “lec uz dēļiem, bet sit atpakaļ”. Runājot ar sportistiem, Sandis atklāja, ka daži varēja tikt ar to galā, daži – nē. Sandim nebija ieskrējiena, bet lēkt bija interesanti – uz tāda seguma Sandis vēl nebija lēcis. Turpinājumā daži fragmenti no intervijas LTV7.
Jautājums: Jau iesildoties gāji pie trenera, un treneris Aigars Feteris skaidroja, kas izdevies un kas nav. Jautājums– vai sanāca izlabot tās kļūdas?
Atbilde: Jā, bija sajūta, ka varēšu uzskriet, kad sāksies sacensības, jo man parasti tā ir, kad es ieskrienos, un tad izdodas labi lēcieni. Bet pirmais lēciens neizdevās, tad nolēmām otro lēcienu skriet ātrāk, bet arī nesanāca. Trešajam lēcienam ieskrējienu “likām tuvāk” un trešais lēciens jau bija nedaudz labāks, bet tāpat nedaudz uz atspēriena dēlīti “uztipināju” un ātrums pazuda – ja nav ieskrējiena, nav arī laba lēciena.
Jautājums: Skatījos uz tevi ilgi un dikti, un redzēju – kamēr tu iesildījies, tev bija satraukums, tomēr debija Eiropas čempionātā, jautājums – vai tu “ķēri katru mirkli Eiropas čempionātā” vai tomēr “trīcēja tās kājas”?
Atbilde: Pēc dabas es esmu tāds mierīgs, bet no malas gan jau redzams, ka es esmu nedaudz ierāvies sevī un satraukts. Bet domāju, ka tas spiediens nebija tas noteicošais faktors. Kopumā es biju gatavs, grūti teikt, kas pie vainas, ka nenostartēju kā vajadzēja.
Treniņā skrējās labi un ieskrējiens bija labs, neuzstiepu soli uz atspēriena dēlīša. Varbūt pietrūka prakses. Šis bija sezonas trešais starts, kas man ir sezonas sākums.
Braucām pēc personiskā rekorda. Viss liecināja, ka esmu gatavs labam rezultātam, jauda bija, bet ieskrējiens šoreiz pievīla. Par maz tehnisko treniņu bija. Pats nesavācos tehniskajam izpildījumam. Man ir tāds “niķis”, ka parasti saņemos uz pēdējiem lēcieniem, it sevišķi, kad ir iespēja lēkt visus sešus lēcienus – šoreiz tādas iespējas nebija.
Jautājums: Skatoties uz konkurentiem Eiropas čempionātā, kuri jau ar pirmo un otro mēģinājumu izpildīja kvalifikācijas normatīvu pamata sacensībām un pat krietni virs normas uzlēca, tā tev ir papildu motivācija, vai tu vienkārši paskaties un domā, ka tie konkurenti ir “pārcilvēki”?
Atbilde: Protams, startēt vienā lēkšanas sektorā ar Olimpisko čempionu, pašreizējo un Eiropas čempionu, tas ir kaut kas tāds, ko es pirms gada pat nevarētu iedomāties, patiešām liels prieks šeit būt, un tas noteikti motivē mani, un nekādu attaisnojumus es nemeklēšu. Esmu nostartējis kā esmu, pieredze ir pieredze, bet, zinot, ka esmu viens no jaunākajiem dalībniekiem šeit Romā, domāju, ka jūs vēl redzēsiet mani Eiropas čempionātos.
Nākamais starts Sandim plānots Latvijas čempionātā 29.-30.jūnijā Valmierā, tad Prezidenta balva vieglatlētikā 6.-7.jūlijā Valmierā un starts Dimanta līgas sacensībās. Sandis atklāj: “līdz tam nedaudz jāsaved veselība kārtībā – ceļgals un papēdis. Trīssolis ir “gaļas mašīna”. Domāju, ka varu sasniegt labu rezultātu, jo sportiskā forma man ir diezgan laba, jauda ir, bet jāsakārto tehniskā puse. Vairāk jālec no pilnā ieskrējiena, tad varu cerēt uz labu rezultātu.”
Esam lepni par Sanda Dzenīša un viņa trenera Aigara Fetera debiju Eiropas čempionātā Romā, jo Sandis ir pirmais sporta skolas audzēknis, kuram izdevies izcīnīt “ceļazīmi” uz Eiropas pieaugušo čempionātu vieglatlētikā, kas ir ikviena augstas klases atlēta teju nozīmīgākais starts karjerā! Nākamais – Pasaules čempionāts un tad – Olimpiskās spēles. Lai Tev izdodas, Sandi!
Ilze Krone,
Salaspils sporta skola
Foto: Guntis Bērziņš
[ad_2]
Source link