[ad_1]
Starptautisks seminārs Valmierā: sabiedrības līdzdalības nozīme bioloģiskās daudzveidības pārvaldībā
Šodien, 22. oktobrī, Valmierā notiek starptautisks seminārs par sabiedrības iesaisti bioloģiskās daudzveidības pārvaldībā, kurā piedalās eksperti un organizāciju pārstāvji no deviņām Eiropas valstīm. Semināru organizē Vidzemes plānošanas reģions, un tajā tiks apspriesta sabiedriskās zinātnes un komunikācijas kampaņu nozīme, lai sekmētu efektīvāku dabas aizsardzības pārvaldību.
Pasākums ir nozīmīga aktivitāte projektā “Sabiedrības iesaiste bioloģiskās daudzveidības pārvaldībā” (CIBioGo). Semināra dalībnieki – starptautiskie projekta partneri, nozares eksperti no pašvaldībām, nevalstiskajām organizācijām un dabas pārvaldības organizācijām Latvijā – piedalīsies diskusijās un praktiskajās darbnīcās, kuru galvenais mērķis ir dalīties ar labās prakses piemēriem un veicināt jaunu pieeju ieviešanu sabiedrības iesaistē.
Par veiksmīgām iniciatīvām, kas īstenotas Latvijā, klātesošos informēs Dabas aizsardzības pārvalde, AS “Latvijas valsts meži”, Pasaules Dabas Fonds, Latvijas Dabas fonds, Vidzemes Augstskola un Sjennas Universitātes pārstāvji. Semināra otrajā daļā plānota praktiskā darbnīca, kurā dalībnieki analizēs dažādas stratēģijas, lai palielinātu sabiedrības līdzdalību bioloģiskās daudzveidības pētniecībā, pārvaldībā un stiprinātu ilgtermiņa sadarbību starp dažādām iesaistītajām pusēm.
Starptautiskie partneri turpinās vizīti Vidzemē līdz 24. oktobrim. Dalībniekiem būs iespēja izpētīt Salacas upes ieleju, kur notiek iedzīvotāju iesaiste upes tīrīšanā un lašveidīgo nārsta aizsardzībā, kā arī apmeklēt Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Dabas izglītības centru. Vizītes laikā tiks izzināti veiksmīgi sabiedrības līdzdalības piemēri, tostarp Randu pļavu dabas taka un Niedru skulptūru festivāla pieredze un Skaņākalna dabas parks Mazsalacā, kur vietējie iedzīvotāji aktīvi piedalās lēmumu pieņemšanā par teritorijas pārvaldību.
Pieredzes apmaiņas vizīte ļauj starptautiskajiem partneriem iepazīties ar praktiskajiem piemēriem, kā sabiedrības iesaiste var sekmēt dabas aizsardzības procesus un veicināt ilgtspējīgas pārvaldības risinājumus. Šī pieredze dos iespēju integrēt jaunas idejas bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā arī citās projekta partnervalstīs.
Projekts “Sabiedrības iesaiste bioloģiskās daudzveidības pārvaldībā (CIBioGo) tiek īstenots Interreg Europe pārrobežu sadarbības programmas no 2021. līdz 2027. gadam ietvaros. Tā mērķis ir paplašināt zināšanas par līdzdalīgas pārvaldības metodēm bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un veicināt efektīvu aizsargājamo teritoriju pārvaldību. Vairāk par projektu: https://ej.uz/bd2d.
Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar projekta vadītāju Inetu Tauriņu, tālr. 26382820, e-pasts: ineta.taurina@vidzeme.lv . Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Vidzemes plānošanas reģions un tā nevar tikt izmantota, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.
Informāciju sagatavoja: Sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā Laima Spalva, laima.spalva@vidzeme.lv
[ad_2]
Source link