[ad_1]
2024. gada 11. oktobrī Ramatas pagasta bibliotēkā projekta “7, 8, 9 – areče nu – te viņi!” stāstu pēcpusdienā tikās Ramatas, Vērša un Mazsalacas stāstnieki. Viņi ieklausījās Vidzemes stāstnieku kopas dalībnieces, vēsturnieces un skolotājas Sandas Salmiņas iedvesmas stāstos par viņas pieredzi stāstnieku kustībā, par pasaku un teiku nozīmi un par bērnu un jauniešu iesaistīšanu stāstnieku kustībā. Bērnu iesaistīšanā stāstniekos Ramatas stāstnieki jau “iemēģināja roku” kopā ar Mazsalacas PII “Dārziņš” Ramatas grupiņu piedaloties dzejas dienās.
Rudenīgi apcerīgās noskaņās noslēdzās oficiālā projekta “7, 8, 9 – areče nu – te viņi!” daļa, tas gan nenozīmē, ka stāstnieku tikšanās Ramatā ir beigušās. Agitai Lapsai un Dacei Liepai ir patiess prieks par jaunizveidoto radošo Ramatas stāstnieku kopu, kura kopā ar Mazsalacas stāstniekiem aktīvi jau trešo gadu darbojas projektu ciklā “1, 2, 3 – tie citi būs drīz…” , “4, 5, 6 – tie mums ar’ nav sveši…” un tagad “7, 8, 9 – areče nu – te viņi!”, kas norisinās Ramatā, Vērsī un Ipiķos. Ramatas stāstnieki šogad ir piedalījušies arī dažādos citos pasākumos – “Ādama lasījumi jeb dzīves pierakstītāji dienasgrāmatās un atmiņās” un izmēģinājuši uzstāšanos 7. Vidzemes stāstnieku festivālā Valmiermuižā un “Ramatas spēku meklējot”. Ramatas stāstnieku krustmāte Māra Mellēna saka: “Patiess prieks. Ramatas stāstnieces. Košās, vitālās, kas projektus īsteno ar prieku, patikšanu un azartu.”
Ramatas stāstniekiem ir gandarījums, ka viņu darbību novērtē arī pašvaldības pārstāvji. Oktobrī viņi ir tikuši pie savām telpām, to atklāšanas pasākumā 11.oktobrī piedalījās arī Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestādes “Dārziņš” vadītāja Saiva Liepa un Mazsalacas apvienības pārvaldes vadītājs Valdis Kampuss. Telpās būs iespējas darboties sev vēlamā laikā un veidā, lai veicinātu stāstniecības tradīciju kvalitatīvu pārmantošanu Latvijas kultūrtelpā, pēc iespējas saglabājot pārmantoto mutvārdu formu, vēstījumu un izceltu tradīcijas dinamiku mūsdienu vidē un saglabātu nemateriālo kultūras mantojumu, kura pastāvēšana balstās pastāvīgā praktizēšanā un nodošanā tālāk.
Projekta ietvaros aktīvo iedzīvotāju grupa “Vērsis var” sadarbībā ar Valmieras integrētās bibliotēkas novadpētniecības eksperti Agitu Lapsu un biedrību “Attīstības un inovāciju mācību centrs” turpināja izzināt Igaunijas pierobežas stāstus un notikumus, kā arī vākt un digitalizēt senās fotogrāfijas.
Informāciju sagatavoja:
Dace Liepa
Projekta “7, 8, 9 – areče nu – te viņi!” vadītāja
[ad_2]
Source link